Cem Boyner Kimdir? Eski TÜSİAD Başkanı ve İş Adamı Hakkında Bilgi

Cem Boyner Kimdir? Eski TÜSİAD Başkanı ve İş Adamı Hakkında Bilgi verirmisiniz?

delidana Çaylak Soruldu on 25 Şubat 2020 Kategori : Biyografi.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Cem Boyner 3 Eylül 1955 tarihinde doğmuştur. Tam adı ise Hasan Cem Boyner’dir. Cem Boyner, Boyner mağazalar zincirlerinin sahibi ve aynı zamanda Yeni Demokrasi Partisinin ilk genel başkanlığını yapmıştır. Cem Boyner 1989 ve 1991 yılları arasında TÜSİAD başkanlığı ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Cem Boyner, Boyner; Altın Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanlığın yürütmüştür.

Cem Boyner eğitim hayatı olarak orta öğretim ve liseyi Robert Kolej de okumuştur. Üniversiteyi ise Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlamıştır. İngilizce ve Almanca bilen Boyner, hobi olarak fotoğrafçılık, dalgıçlık ve kick-box ile ilgilenmektedir. İki evlilik yapan Boyner, ilk evliliğini Bilgün Sazak’tan üç cocuğu bulunmaktadır. İkinci evliliğini ise Ümit Boyner ile yapmıştır ve bu evlilikten de bir çocuğu bulunmaktadır.

Cem Boyner iş hayatına üniversiteyi bitirir bitirmez aile şirketleri olan Altınyıldız’da başladı. 1982-1994 yılları arasında Boyner Holding yürütme kurulu başkanlığı görevini üstlenmiştir. 1996 yılında ise Cem Boyner, Boyner Holding Murahhas üyesi olmuştur. 2010 yılına gelindiğinde ise babası Osman Boyner onursal başkan olmasından sonra Cem Boyner, Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine gelmiştir. Politika hayatına Yeni Demokrasi Partisi Genel Başkanlığı ile giriş yapan Boyner, 1995 seçimlerine bu parti ile girmiştir. Başarısız geçen seçimlerin ardından politikayı 1996 yılında bırakmıştır.

Cem Boyner’in şahsına ait iki tane kişisel sergisi bulunmaktadır. İlk kişisel sergisi olan Sualtı sergisini 1999 yılında açan Boyner burada Bodrum, Datça, Filipinler ,Fethiye, Endonezya, Kızıldeniz ve Maldivler’de çektiği fotoğrafları sergilemiştir. İkinci sergisini ise Darphane-i Amire binasında açan Boyner bu sergisine ise Yakındaki Uzak/Uzaktaki Yakın ismini vermiştir. İkinci sergisi genel olarak Afrika’da çekilmiş olan resimlerden oluşmaktadır. 77 fotoğraftan oluşan bu sergisinin konusu insanların hareket ve davranışlarıdır. Bu çalışması daha sonra kitap olarak satılmaya başlanmış ve satışlarının gelirleride çeşitli üniversitelerin fotoğraf bölümlerine teknik donanımlarının iyileştirilmesi adına bağışlanmaktadır. Aynı zamanda Cem Boyner, 25 ünlü kadın tarafından Türkiye’nin en çekici erkeği seçilmiştir.

mektebim Çaylak Yanıtın girişi : on 25 Şubat 2020.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.