Çevremizi Korumak Neden Önemlidir?

Çevremizi korumak neden önemlidir? Konu ile ilgili fazla uzun olmayan bir yazı yazar mısınız?

AdemEfendi Çaylak Soruldu on 18 Ocak 2018 Kategori : Genel.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

ÇEVREMİZİ KORUMANIN ÖNEMİ

İnsanın yaşamında çevresinin etkileri çok önemli bir yer tutar. Çevrenin temizliği ve bakımı insan sağlığı açısından çok önemlidir. Bizler de diğer varlıklar gibi doğanın bir parçasıyız. Bu nedenle çevremizle değer kazanırız.

Çevre sorunları gittikçe artmaktadır. Sokaklarımız, caddelerimiz çöplerden, pisliklerden geçilmiyor. Denizlerimiz kirleniyor, her yere kâğıt, çöp,şişe gibi artıklar atılıyor. Bütün bunlar sağlığımızı tehdit ediyor.

Çevre sorunlarını çözmek için herşeyi belediyelerden ve hükümetten beklemek doğru değildir. Önce evimizden başlayarak sokağımızı, caddelerimizi, parklarımızı temiz tutmasını bilmeliyiz. Yerlere çöp, kağıt şişe vb. çöpleri atmamalıyız, denizlerimizi kirletmemeliyiz. Sağlığın temelinin temizlik olduğunu hiç bir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız. Bindiğimiz araçları temiz tutmalıyız. Çevremizdeki doğa güzelliklerini korumalıyız. Bunlar elbirliğiyle çözümleyeceğimiz çevre sorunlarıdır.

Bunlardan başka hava kirliliğini arttıran çeşitli etkenleri zararsız hale getirmek için seferberlik açmalıyız. Yediden yetmişine kadar bu savaşta görev almalıyız. Çevremizde temizlik kampanyaları açmalıyız.

Yurdunu milletini seven her insan, çevre sorunlarını kendi sorunları gibi görmeli; bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Prof. Dr. Kriton Curi, “Doğa,kirleteni asla affetmez” diyerek konunun önemini açık bir şekilde ifade etmiştir. Bu sözün bir uyarı olduğunu düşünerek en kısa zamanda gereken önlemleri almalıyız.

nescafe Yardımsever Yanıtın girişi : on 18 Ocak 2018.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.