Çocuklarda çarpık bacak neden olur?

Çocuklarda çarpık bacak nasıl olur, nedenleri nelerdir, ne yapmak gerekir? Kısa bilgi lütfen

karsiyakali Yardımsever Soruldu on 13 Aralık 2017 Kategori : Sağlık.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Yaşamının birinci yılında bebeğinizin bacaklarının biçimi, bebeklerin dölyatağı içinde bacaklarının karna çekilmiş ve bağdaş kurmuş durumda olmasından etkilenir. Bebek büyüdükçe, bacakları düzelir. Bu düzelme yavaş yavaş gerçekleşir; dolayısıyla, ilk bir-iki yıl çocuğunuz hafif çarpık bacaklı görünüyorsa, pek meraklanmamanız gerekir, ilerde, yürüme yeteneği bu durumdan etkilenmeyecektir. Ama çarpıklık size gerçekten çok fazla geliyorsa, doktoruyla konuşun.

Raşitizm -kemiklerin yumuşak kalması-  günümüzde, çocukların çoğu beslenme düzenlerinden yeterli D vitamini ve kalsiyum aldıkları için, ender görülen bir durumdur. Balık, süt ve yumurta, kemiklerin büyümesi için çok yararlı besinlerdir ve çocuğunuz dengeli bir beslenme rejimi izliyorsa, ek vitaminler verilmesi bütünüyle gereksizdir: Belirli bir nedenle doktora söylemediyse, çocuğunuza vitamin hapları vermeyin.

Barbie Doktor Yanıtın girişi : on 13 Aralık 2017.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.