Defne Kayalar Kimdir? Türk Dizi ve Sinema Oyuncusu Hakkında Bilgi

Defne Kayalar Kimdir? Türk Dizi ve Sinema Oyuncusu Hakkında Bilgi

Darwin Watterson Çaylak Soruldu on 18 Mart 2020 Kategori : Biyografi.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

7 Mayıs 1975 yılında İzmir’de dünyaya gelen Defne Kayalar, ailesiyle uzun yıllar İzmir’de yaşamaya devam etmiştir. Lise eğitimini bitirene kadar İzmir’de kalan Defne Kayalar, üniversite zamanında Bilkent Üniversitesi’ni kazanarak Ankara’ya yerleşmiştir.

Bilkent Üniversitesi’nde Grafik Tasarım bölümünü bitirdikten sonra İstanbul’a gelen Defne Kayalar, Bilgi Üniversitesi’nde Sinema Televizyon bölümünde asistanlık yapmaya başlamıştır. Oyunculuk kariyerinin başlangıcında Uğur Yücel’le birlikte çalışabilme imkanını yakalamasıyla olmuştur. Böylelikle ilk olarak 2003 yılında Uğur Yücel’le birlikte “Alacakaranlık” dizisinin ve bir sonraki yıl çekilen “Yazı Tura” adlı sinema filminin yapımcılığını üstlenmiştir.

Bu çalışmalarından sonra meslek hayatında çok fazla ismi gözükmeyen Defne Kayalar, tekrardan 2010 yılında “Keskin Bıçak” adlı dizide oyunculuk yapmaya başlamıştır. Asıl kendisinin parlamaya başladığı yapım ise bu dizi bittikten sonra 2012 senesinde yayınlanan “20 Dakika” isimli televizyon dizisidir. Burdaki oyunculuğu ve güzelliğiyle bir anda dikkatleri üzerine toplayan Defne Kayalar, kariyeri adına asıl yükselişini 2014 senesinde “Medcezir” dizisinin ilk sezon finalinde konuk oyuncu olarak rol almasından sonra diziye tamamen ana karakterlerden birini oynayacak şekilde alınması ve “Sedef” karakterini canlandırmasıyla birlikte yapmıştır.

Dizinin popülaritesi sayesinde başarısına başarı ekleyen Defne Kayaları’ın doğal oyunculuğu ve güzelliği çoğu izleyici kendisine hayran bırakmıştır. Aynı yılın sonunda Medcezir dizisinin yönetmeni olan isim Ali Bilgin’le dünya evine girmişlerdir. Son olarak da 2015 yılında sinemada gösterime giren “Delibal” filmini Defne Kayalar’ın eşi Ali Bilgin çekmiş ve Defne Kayalar da filmde rol almıştır.,

gambol Bilgili Yanıtın girişi : on 18 Mart 2020.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.