Doğan en güzel son güneş

Cevaplandı

Belkide son zamanların doğan en güzel güneşi o yıl, 1881 de doğdu bizim için. Hatta dünya için. İşte o yıl hayatımız, tarihimiz değişmeye başladı. Çünkü Türk tarihinin güneşi Mustafa Kemal Atatürk doğmuştu .

O bize bu güzel, rahat, verimli toprakları bize bırakabilmek için savaştı. O bizi daha iyi günlerde görebilmek için direndi. O bizlerin okuyup meslek sahibi olduğumuzu görmek için savaştı. O biz sıcacık evimizde, sıcacık çorbamızı huzurla içebilmemiz için aç kaldı. O biz anamız, babamız, kardeşimizle birlikte hiç ayrılmadan yaşamamız için, biz iki sayfa kitap okuyalım diye vatan uğruna savaştı.İşte o güzel adam Mustafa Kemal Atatürk biz özgür, hür, bağımsız olalım diye savaştı, şehit verdi.

Biz ona muhtaç olalım diye değil, biz başkalarına muhtaç olmayalım, rahat yaşayalım diye düşmanla çarpıştı. Bu millet biz tarihimizi bir oyun uğruna ardımızda bırakalım diye değil,okuyup meslek sahibi olalım diye çocukları ebediyete uğurladı.

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye nin baş rolüdür. Baş rol olmazsa o iş zaten sarpa sarar. Tamda günümüzde olduğu gibi. Bir neslin Atatürk başta olmak üzere Türk milleti için , kanlarının göl misali döküldüğü savaşlarda harab olduğu zamanların hakkını ödeyemediğiz bu zamanda Atatürk’ü anıyoruz. Atatürk ün değeri gün geçtikçe dahada artıyor. Ama insanların taki Atatürk’ün bize bıraktığı verimli toprakların başkalarının eline geçmesiyle anlayacak olmaları ne üzücü.

O gün bizim için battı güneş. O gün tiren gitmeyi durdurdu bizim için. Bizim neslimiz treni kaçırmış bir millet olmaya başlıyor. Atatürk ile beraber bir neslin bu günler için heba olduğu nu bizde heba olunca anlayacaklar.

DARQALNE

Darqalne Çaylak Soruldu on 1 Kasım 2018 Kategori : Atatürk.
Yorum Ekle
2 Adet Cevap Yer Almaktadır
En iyi cevap

Muhteşem olmuş…

Musiki Çaylak Yanıtın girişi : on 15 Kasım 2018.
Yorum Ekle

Teşeklürler

Darqalne Çaylak Yanıtın girişi : on 16 Kasım 2018.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.