Dövme Nasıl Silinir Evde Ne yapabilirim sizce?

evde dövme nasıl silinir yazınız. lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

Angara Bilgili Soruldu on 7 Nisan 2020 Kategori : Sosyal Hayat.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Yaptırmış olduğunuz dövme eğer kalıcıysa o zaman kendi başınıza çıkarmanız çok ama çok zordur. Eğer silinebilir bir dövmeniz varsa o zaman onu taşıyan deri parçasını ortadan kaldırmanız yeterli olacaktır. Ama tüm bunlara rağmen kendi başınıza yapmanız pek sağlıklı olmaz.

Eğer %50 tca asit etkisi düşük olursa asit oranını da yükseltebilirsiniz. Burada kullanım sorumluluğu tamamen size ait. Yani cildinizin soyulmasına ve asidin tepkisine göre asit oranını yükseltebilirsiniz. Örneğin %60 veya %70 oranında asitle dövme daha hızlı silinir ama dediğim gibi kullanımı cildinizin hassaslığına göre belirleyin. Yani ben %50 tca’yı 1,5 dakika bekletiyorum çünkü cildim hassas. Bekleme süresini siz cildinize göre ayarlayabilirsiniz. Yani ne çok kalın ne de çok ince soymalısınız. Bu yüzden asit oranını ve bekleme süresini kendi cildinize göre ayarlayın. Aşağıdaki fotoğraf asiti sürdükten sonra ertesi günkü halini gösteriyor.

Bu resimde dövme silmek için tca yı uyguladıktan sonraki hali göreceksiniz. TCA asiti sürdükten sonra bölge yanıyor ve beyazlıyor, yıkadıktan ve cildiniz kurulandıktan sonra madecassol, e vitamini ve çinko oksitten oluşan merhemi sürüyorsunuz. Merhem hızlı iyileşme sağlıyor.

Dövme Silme Kremi

Bu noktada size bir deneyimimi aktarayım. Ucuz dövme silme yöntemlerini araştırırken hepiniz gibi benimde karşıma ilk zamanlarda dövme silme kremi çıktı. Sipariş verdim ama hiç bir etkisini göremedim. Yani olan giden 100 lirama oldu, sonra daha iyi araştırınca, tca ile karşılaştım. Bir çok yabancı youtube videosunu seyrettim ve tca ile dövme silmeye karar verdim. Bu blogu da zaten bu yüzden açtım. Yani insanların kandırılmasını önlemek ve sizlerle doğru bilgiyi paylaşmak için. Aşağıdaki fotoğraf ertesi günlerde olan kabuklanmayı gösteriyor.

Christophe Çaylak Yanıtın girişi : on 7 Nisan 2020.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.