Edward Phillips Oppenheim Kimdir?

Edward Phillips Oppenheim kimdir ve ne yapmıştır? Edward Phillips Oppenheim hayatı ve eserleri hakkında kısa bilgi verir misiniz?

Kedi Bilgili Soruldu on 29 Eylül 2017 Kategori : Biyografi.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Edward Phillips Oppenheim; (d. 22 Ekim 1866, Londra – ö. 3 Şubat 1946, St. Peter Port, Guernsey, Channel Adaları, Birleşik Krallık), uluslararası casusluk ve entrika öyküleri ve romanlarıyla dünyaca tanınmış ingiliz yazardır.

On yedi yaşında okulu bırakarak dericilik yapan babasının yanında çalışmaya, boş zamanlarında da yazmaya başladı. İlk romanı Expiation (1886, Kefaret) ve bunu izleyen gerilim romanları New Yorklu bir işadamının ilgisini çekti. Bu varlıklı işadamı Oppenheim’ların deri imalathanesini satın alarak Oppenheim’ı yüksek ücretle işin başına getirdi. Böylece Oppenheim zamanının büyük bölümünü yazmaya ayırabildi. Bundan sonraki 50 yılı aşkın süre içinde, kültürlü beyefendiler, serüven peşinde koşan casuslar ve şık soyluların başından geçen olayları konu alan 150’den fazla roman, öykü ve oyun yazdı. En tanınmış yapıtları arasında The Long Arm of Mannister (1910; Mannister’ın Uzun Kolu), The Moving Finger (1911; Kımıldayan Parmak) ve The Great Impersonation (1920; Kimlik Değiştirmenin Âlâsı) sayılabilir.

kel Bilgili Yanıtın girişi : on 29 Eylül 2017.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.