Edwin Ray Guthrie Kimdir?

Edwin Ray Guthrie kimdir ve ne yapmıştır? Edwin Ray Guthrie kısaca hayat hikayesi ve psikolojik çalışmaları hakkında bilgi.

Kedi Bilgili Soruldu on 9 Şubat 2018 Kategori : Biyografi.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Edwin Ray Guthrie; (1886 – 1959) Nebraska’da doğmuş ve yetişmiştir. Nebraska Üniversitesi’nde matematik alanında lisans eğitimi, felsefe alanında yüksek lisans eğitimi almıştır. Doktorasını Pensilvanya Üniversitesi’nde felsefe üzerine yapmıştır. Doktora eğitimi sırasında liselerde matematik öğretmenliği yapmıştır. Doktora eğitiminden sonra Washington Üniversitesi’nde akademik kariyerine başlamış ve kariyerinin geri kalan bölümünü de aynı üniversitede tamamlamıştır. 1958 yılında psikoloji alanına yaptığı katkılarından dolayı APA tarafından ödüllendirilmiştir.

Görüşleri Watson’inkine en yakın olan Guthrle’dir Diğer taraftan Guthrie’nln hiçbir zaman Watson’la birlikte çalışmadığı da bilinmektedir. Guthrie, davranışçı yaklaşımın öncüleri arasında değil, onları izleyen ikinci jenerasyona ait sayılmaktadır.

Midyekabugu Yardımsever Yanıtın girişi : on 9 Şubat 2018.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.