Evrende düzenli bir işleyiş olduğuna Dair Örnekler

evrende düzenli bir işleyiş olduğuna dair örnekler verebilirmisiniz….

Japon Çaylak Soruldu on 22 Eylül 2014 Kategori : Dini Bilgiler.
Yorum Ekle
2 Adet Cevap Yer Almaktadır

Şöyle bir etrafınıza bakın. Neler görüyorsunuz tabii ki güneşi, ayı, yıldızları ve diğer nice nice canlıları (bitkiler, hayvanlar, insanlar, denizler, göller) görülür. Hatta evinizde otururken kainat ile ilgil bir belgesel izleyin, fizik , kimya yasalarının nasıl doğaya hakim olduğunu ve her şeyin ne kadar da birbirine bağımlı muazzam bir düzen ile yürüdüğünü göreceksiniz.

Bu örnekler o kadar çoğaltılabilir ki sayfaklar dahi yetmez. Bu düzen bu yaratıltıldığı çok belli olan düzenin ve kuralların bir Yaratıcısının olduğunu anlayabilmek için çok zeki olmaya gerek yoktur. Sadece düşünmeniz yeterlidir. Hani derler ya düşünün çünkü düşünmek bedava işte sizde o şekilde bu düzeni basitçe gözlemleyip düşünürsek çıkan sonuç bu evrende bir düzenin olduğu ve bu düzenin mutlak güç sahibi bir “sahibi” olduğudur.

İnsan vücudu bile incelendiğinde muazzam bir düzenin olduğu kolayca görülecektir. Organlarımızın birbirleri ile muhteşem uyumu bazı organlarımızın yedeklerinin olması, basit hormonların yarattığı muazzam etkiler v.s.

Ayrıca beyin başlı başına bir mucizedir ve halen insanoğlu tarafından tam olarak çözülememiştir ve muhtemelen de tam olarak çözülemeyecektir.

admin Profesör Yanıtın girişi : on 22 Eylül 2014.
Yorum Ekle

ÖRNEKLER;

1- Mevsimlerin birbiri ardını takip etmesi

2-Dünyamız da dahil olmak üzere gezegenlerin yörüngelerinde dönmeleri

3-Gece ile gündüzün birbirini takibi

4-Vücudumuzda çalışan sistemler

5-Bitkilerin fotosentez yaparak oksijen sağlamaları

6-Yerçekimi sayesinde yaşamımızı sürdürmemiz

7-Ayın dünyamız etrafında dönüşü

8-Doğadaki besin piramiti, av-avcı ilişkisi

9-Güneşe olan uzaklığımızın tam da olması gerektiği kadar olması (fazla olsa soğuktan, az olsa sıcaktan yaşamın mümkün olmaması)

dislek Çaylak Yanıtın girişi : on 11 Ekim 2014.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.