Fiesta Nedir? Fiesta Ne Anlama Gelir? Kısaca Açıklar mısınız?

Fiesta Nedir? Fiesta Ne Anlama Gelir? Kısaca Açıklar mısınız?

ankara Çaylak Soruldu on 28 Mart 2020 Kategori : Sosyal Hayat.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Fiesta nedir?

Fiesta, genel anlamıyla “bayram” ve “şenlik” anlamlarında kullanılmaktadır. Bu kelime, özellikle İspanyolların çok sıklıkla kullandıkları bir kelimedir çünkü İspanya’da genel olarak düzen sık sık tatil yapılması üzerine kurulmuştur. Fiesta kelimesi her bayram için, her kutlama için, her parti için ve her eğlence gösterisi için geçerli olan bir kelimedir.

Belirli günlerde yaptıkları özel kutlamalara, belirli bir sanatçı için yapılan gösterilere, belirli partiler için hazırlanmış günlere ya da herhangi bir sebepten ötürü eğlenmek ve coşkuyla kutlama yapmak amaçlı düzenledikleri tüm organizasyonlara Fiesta adını vermektedirler. Yine İspanyolların Fiesta anlayışından örnek vermek gerekirse, bu Fiestaların çok sık gerçekleştirmesinden ötürü Türkiye’deki tatil sisteminde olanaklar sınırında cuma, cumartesi ve pazar gününün bağlanmasıyla yapılan tatil, İspanyollarda pazartesinin de bağlanmasıyla 4 günlük Fiestalar oluşturulmaktadır.

GrahamBell Yardımsever Yanıtın girişi : on 28 Mart 2020.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.