Google Bot Geçici Olarak Erişilemiyor Hatası Çözümü

Merhabalar

Google webmasters tool üzerinden google gibi getir dediğimde “

Geçici olarak erişilemiyor” hatası alıyorum neden olabilir?
BALIK Çaylak Soruldu on 15 Kasım 2014 Kategori : Bilgisayar.
Yorum Ekle
2 Adet Cevap Yer Almaktadır

Eğer ki Google Webmasters Tool’da “Google Gibi Getir” aracında yukarıdaki resimdeki gibi bir hata alıyorsanız lütfen endişelenmeyin. Eğer sitenizin çalıştığından eminseniz bir kaç denemeden sonra taramayı başarı ile yapacaktır.

Bu tarz durumlar genellikle Google Bot larından kaynaklanır yani sorun sizde değildir. Bir de adı üzerinden geçici olarak ulaşılamıyor hatası veriyor.

Bir durum daha olabilir siz bu içeriği robots.txt dosyası ile engellemiş olabilirsiniz. Bunu kontrol edin. Eğer ki böyle bir engel uyok ve sitenizde doğru düzgün çalışıyorsa geçici bir hatadır kafaya takmayın bir kaç dakika sonra yeniden deneyin göreceksiniz ki tarayacaktır.

Begliye Yardımsever Yanıtın girişi : on 15 Kasım 2014.
Yorum Ekle

Web Sitesi SEO olarak cevaplamak gerekirse internet hızınızdan veya geçici bir durumdan kaynaklanır. Daha 2-3 dakika arayla tekrar denediğinizde problem ortadan kalkmış olur. Devam ediyorsa robot.txt ye bakmanız önerilir.

websitesiseo Çaylak Yanıtın girişi : on 20 Şubat 2017.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.