Hücre Nedir?

Hücre nedir kısaca açıklarmısınız

Angara Bilgili Soruldu on 21 Şubat 2016 Kategori : Biyoloji.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

İnsan, hayvan ve bitkilerde dokuların en ufak parçasıdır. İnce bir zar içinde «orotoplâzma» ile «çekirdek» ten meydana gelmiştir.

İnsan vücudu sayısız hücrelerden yapılmıştır. Bu hücreler türlü türlü karakterdedir. Yavru daha ana karnındayken, hücrelerin birbirine benziyenleri bir araya gelerek dokuları, dokular da birbiriyle kaynaşarak organları meydana getirir.

Her dokunun hücreleri ayrı ve birbirinden farklıdır Bunlara bakarak dokuyu tanıyabileceğimiz gibi, çeşitli mikroplar hücrelerde genel ve özel değişiklikler yaptıklarından bu değişiklikleri gözle, ya da mikroskopla inceleyerek hastalıkların mahiyeti, tesir dereceleri anlaşılır, hastalık teşhis edilebilir Vücudun anatomi bakımından uğradığı bu değişiklikler o kadar geniştir ki bunlar üzerindeki bilgiler hekimlikte «patalojik anatomi» denilen’önemli bir dal halinde toplanmış bulunmaktadır, Bu dala ait bilgiler hekimlik bilgilerinin temellerinden biridir.

kazak Çaylak Yanıtın girişi : on 21 Şubat 2016.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.