İbrahim Saraçoğlu’nun Hazırlamış Olduğu Keçiboynuzu Kürü

İbrahim Saraçoğlu’nun keçiboynuzu kürünün tarifini verir misiniz?

Jazz Çaylak Soruldu on 27 Şubat 2020 Kategori : Sağlık.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Keçiboynuzu faydaları İbrahim Saraçoğlu’nun da dikkatini çektiğinden, kendisi konuyla alakalı bir kür hazırlamıştır. Bu küre göre, öncelikle başlangıç olarak alınacak keçiboynuzlarının kalitesine dikkat edilmelidir. Mümkün olduğunca koyu renkli keçiboynuzları satın almak kürün daha da faydalı olmasına neden olacaktır.

Kürün yapılması için alınan altı yedi adet keçiboynuzu,önce bol su ile yıkandıktan sonra küçük küçük parçalara ayrılarak yarım litre miktarındaki kaynama sürecinde olan suyun içerisine bırakılır. Orta ateş denilebilecek sıcaklıkta sekiz dakika boyunca kaynatılan keçiboynuzları bu süreçten sonra soğumaya bırakılır. Soğuyan keçiboynuzları cam bir şişeye konularak 3 gün içerisinde tüketilene kadar her sabah kahvaltıdan önce ve her akşam yemeğinden önce bir çay kaşığı miktarında tüketilir.

Keçiboynuzu faydaları ve zararları nelerdir?

Kullanılan her ürünün belli başlı yararları olduğu gibi dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat edilmediğinde aynı ürünlerin zararlarından da bahsetmek mümkün olmaktadır. Aşırı derecede tüketilen keçiboynuzları daha sonraki süreçlerde bünye için bir takım yan etkiler ortaya çıkartmaktadır. Bunlardan başlıcası içeriğindeki bol miktardaki şekerden ötürü şeker hastalarının hastalıklarını tetikleyici durumlar oluşturmasıdır.

Bu sebepten ötürü şeker hastalığı gibi şekerle alakalı sıkıntıları oaln bireylerin keçiboynuzu tüketimi yapmadan önce mutlaka doktorlarına danışıp konuyla ilgili fikir almaları gerekmektedir. Öte yandan yine bilinçsiz bir biçimde tüketim yapıldığı şartlarda bireyde mide bulanması, baş dönmesi ve kusma durumları da meydana çıkmaktadır. Bu nedenle her kullanımda dozaja uygun hareket etmek, tetikleyici hastalık bulunuyorsa da keçiboynuzunu doktorunuzun izin verdiği müddetçe kullanmak en mantıklı davranış olacaktır.

Darwin Watterson Çaylak Yanıtın girişi : on 27 Şubat 2020.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.