İlköğretim haftası konuşma metni örneği (Kısa Olsun Lütfen)

İlköğretim haftası ile ilgili güzel ama kısa bir konuşma metnine ihtiyacım var.

nescafe Yardımsever Soruldu on 14 Ocak 2020 Kategori : Genel.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Sevgili Arkadaşlarım, Değerli Öğretmenlerim ve Büyüklerim!

Hepimizin bildiği üzere çağdaş medeniyet seviyesine bizleri taşıyacak olan okullarımızın açıldığı ilk hafta İlköğretim Haftası olarak kabul edilir ve bizlerde bu haftayı coşku ile kutlarız!

Bu alanda bulunan herkes yepyeni bir eğitim öğretim yılına başladığımız için büyük bir coşku içerisindedir. Kısa bir aradan sonra kavuştuğumuz öğretmenlerimiz, arkadaşlarımız, okulumuz hepimizi yeniden büyük bir mutluluk denizine sürüklemiştir. Okul bizlerin ikinci evidir bu şekilde kabul etmekteyiz. Burada hepberaber sevgi, dostluk ve arkadaşlığı paylaşmayı öğreniyoruz. Burada birimizin sevinci ya da hüznü hepimizin sevinci ya da hüznüdür.

Hem kendimize, hem ailemize hem de yaşadığımız topluma daha faydalı birer birey haline geldiğimiz yuvamıza kavuştuğumuz, yeni okula başlayanların okuma-yazma öğrendikleri yaşamkaynağımız okullarımız iyiki var. Ayrıca aramıza yeni katılan arkadaşlarımız ile tanışıp kaynaşmayı da heyecan ile beklemekteyiz. Burada hem yepyeni bilgiler ile donatılırken, yaşamı, gerçekleri sorgulamayı ve sorguladıklarımızdan yeni bir hayat anlayışı çıkarmayı hepberaber burada gerçekleştiriyoruz. Okul kişilere sadece ezbere bilgi veren bir yuva değil bireye birey olduğunu kendi öz iradesi ile düşünüp sorgulama yeteneğini verdiği ve bu sayede yüksek ahlaka adımlar atılan bir kurumdur.

Herkesin bu vesile ile İlköğretim Haftası’nı kutlar Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ün izinden gidecek bilimsel yaşamı kendine şiar edinecek yepyeni kuşakların yaratılacağına inancımın tam olduğunu belirtir hepinizi büyük bir sevgi ve saygı ile selamlarım.

İLKÖĞRETİM HAFTANIZ KUTLU OLSUN!

admin Profesör Yanıtın girişi : on 31 Ağustos 2014.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.