Karbonatla gebelik testi nasıl yapılır? Böyle Bir Test Var mı?

Karbonatla gebelik testi nasıl yapılır? Böyle Bir Test Var mı?

18 Yardımsever Soruldu on 28 Mart 2020 Kategori : Hamilelik.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Karbonatla gebelik testi nasıl yapılır?

Çok uzun yıllardır, özellikle teknolojinin bu kadar gelişmediği dönemlerde ortaya çıkarak günümüze kadar gelen doğal gebelik kontrol yöntemlerinden birisi de karbonatla yapılan gebelik testidir. Eski dönemlerde bir hastaneye gidip kan tahlili ya da gebelik testi yaptırmak, veyahut eczanelerde çok fazla çeşit gebelik testinden birini alıp evde test yapmak çok da mümkün olmadığından kadınlar kendilerince bir takım yöntemler geliştirip hamile olup olmadıklarını anlamaya çalışmaktaydılar. Hala günümüzde hastanelere uzak kırsal bölgelerde oturanların ya da maddi imkansızlıklardan ötürü bir şekilde gebe olup olmadığını kontrol ettiremeyen kadınların en çok başvurduğu yöntemlerden biri karbonatla gebelik kontrolü yapmaktır.

Bu testin yapmak için öncelikle sabah kalkar kalkmaz ilk tuvalete çıktığınız idrarınızı kullanmanız gerekmektedir. Çünkü aç karnına yapılan testler her zaman daha doğru sonuçları vermektedir. Sabah ilk kez tuvalete çıktığınızda idrarınızı bir kabın içerisine yaptıktan sonra bu idrarın içine iki yemek kaşığı miktarında karbonat eklemeniz gerekmektedir. Karbonatı idrara döktükten sonra gözlemlerken eğer köpürmeler ve kabarmaların oluştuğunu görüyorsanız, bu durum sizin gebe kaldığınızı ifade etmektedir. Ancak böyle bir durum yaşanmadan karbonat direkt olarak idrarın dibine doğru çöküyorsa, bu durum herhangi bir gebelik durumunun içerisinde bulunmadığınızı gösterir. Ancak unutulmaması gereken en önemli durum, bu tarz testlerin her zaman doğruyu yansıtmadığıdır. Bazen test sonuçları yanlış çıktığında ve aslında siz gebe olsanız da kendinizi teste göre gebe olarak görmediğiniz için ilerleyen süreçlerde bir çok problemle karşılaşma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu sebeple hamileliğinizi öğrenmenin en garanti yolu bir tıp merkezinde gebelik testine girmektir.

Anais Watterson Yardımsever Yanıtın girişi : on 28 Mart 2020.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.