Karkas Et Nedir? Karkas Et Ne Demek?

Arkadaşlar selamlar…

Karkas et satışları başlamış ve bizler artık ucuz et ve kıyma satın alabilecekmişiz. Bu karkas et dedikleri ne anlama geliyor? Karkas et nedir? Karkas et ne demek biraz açıklayabilir mizini?

dizimag Çaylak Soruldu on 3 Kasım 2017 Kategori : Mutfak / Yemek.
Yorum Ekle
2 Adet Cevap Yer Almaktadır

Karkas et hani şu kasapların vitrininde gördüğümüz çengele asılı komple bir hayvana ait ete verilen isimdir. Ksaplar etlerini bu şekilde toptancıdan alırlar.

ucuz et dediğiniz şeyde Et ve Balık Kurumunun karkas eti A101 ve BİM mağüazalarına vermesi ve bu iki mağazanında bu karkas etlerden kuşbaşı et ve kıyma oluşturarak yarım kiloluk paketler halinde satmasıdır.

Yani bütün gün haberlerde gördüğümüz duyduğumuz karkas et her zaman satılan ve özellikle kasapların vitrinlerinde mutlaka bulunan ete verilen isimdir.

Ahanda mezbahalardaki bir karkas et görüntüsü…

Karkas Et

Darwin Watterson Çaylak Yanıtın girişi : on 3 Kasım 2017.
Yorum Ekle

Karkas et dediğiniz şey kasapğlık etlerin kesildikten sonra iç organlarının ve diğer kullanılmayan alanlarının temizlenip ayıklanmasından sonra kalan ete denilmektedir.

Bu karkas et ya kasaplara satılır ya da büyük tesislere gönderilir ve bu tesislerde kıyma, kuşbaşı, v.b. parçalara ayrılarak satışa hazır hale getirilir. Aşağıda karkas etleri işleyen bir tesisden alınmış görüntü yer almaktadır.

Karkas Et İşleme

Forever Çaylak Yanıtın girişi : on 3 Kasım 2017.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.