Maddeler niçin bazen malzeme bazen alet bazen de araç diye kullanılır?

Maddelerin kullanım alanları, neden bazen malzeme, neden bazen alet neden bazen araç olarak kullanılırlar?

gurur Yardımsever Soruldu on 10 Kasım 2014 Kategori : Bilim.
Yorum Ekle
2 Adet Cevap Yer Almaktadır

Kütlesi ve hacmi olan herşeye madde denildiğini düşünürsek, etrafımızdaki araçlar,aletler ve malzemelerin hepsi birer maddedir.  Bu sebepten insanlar doğadaki maddeleri alarak (hammaddeleri) işlerler ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde araç ve aletlere dönüştürürler. Bu şekilde kullanırlar. Zaten herşeyin madde olduğunu düşünecek olursak bu kaçınılmazdır.

kompo Bilgili Yanıtın girişi : on 10 Kasım 2014.
Yorum Ekle

Çünkü maddeler bir takım kimysal ve fiziksel değişimlere uğrayıp farklı yapılara dönüşebiliyorlar. Yani sanayideki ham madde gibi tüm maddeleri düşünebilirsiniz.

Ham madde fabrikaya girer ve bir takım işlemlerden sonra (bu kah kimyasal kah da fiziksel olabilir) türlü türlü alet, malzeme ve araç olarak çıkar. yani maddeler oldumu sana alet ya da araç.

Alüminyum ile araba gövdeleri yapılırken bu bir araç, ancak alüminyum kaplama pencereleri düşünürseniz buradada malzeme oluyorlar. Yani siz nasıl işlerseniz o şekilde adlandırılır

nescafe Yardımsever Yanıtın girişi : on 10 Kasım 2014.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.