Marie Avgeropoulos Kimdir?

Oyuncu olan Marie Avgeropoulos Kimdir? Oynadığı diziler ve filmler

yakarimdolarlari Yardımsever Soruldu on 9 Mart 2020 Kategori : Biyografi.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

17 Haziran 1986 tarihinde dünyaya gelen Marie Avgeropoulos‘un doğum yeri Kanada’dır. Doğduğu şehir ise Ontario bölgesine bağlı Thunder Bay’dir. Küçük yaşlarından itibaren sanata ilgisi olan Marie Avgeropoulos, 16 yaşından itibaren bateri çalmaya başlamıştır.

Lise eğitimini Port Arthur College Institute’de aldıktan sonra ardından üniversite döneminde radyo ve televizyon gazeteciliği bölümünü okumuştur. Bir arkadaşı sayesinde bir ajansta kaydolup seçmelere katılan Marie Avgeropoulos, seçmelerde dikkat çeken bir isim olmuş ve ardından bir kaç yerel reklam filminde rol almaya başlamıştır.

Bu dönemlerinde reklamlardan görüp kendisini keşfeden kişi Chris Columbus olmuş ve kendisine sinema oyunculuğu teklifinde bulunmuştur. Teklifi kabul eden Marie Avgeropoulos, kendisinin ilk sinema filmi olan “I Love You, Beth Cooper” filminde “Valli Wooley” rolünü canlandırmıştır.

Bu film tecrübesinin sonucunda oyunculuğu ve güzelliğiyle konuşulan Marie Avgeropoulos, bu filmden sonra daha pek çok dizi projesinde de yer almıştır. Bu projelerin en çok ses getirenleri “Harper’s Island”, “Supernatural” ve “The Guard” gibi projelerdir. Kendisinin kariyer hayatı boyunca yer aldığı filmler ve diziler ise şu şekildedir;

Filmler

I Love You, Beth Cooper (2009)

Random Walk, Hunt to Kill, Percy Jackson & The Olympians : The Lightning Thief (2010)

50 / 50 (2011) (Kendisi bu filmle Golden Globe’da ödül kazanmıştır)

This Menas War (2012)

Tracers, Numb, Isolasion (2015)

Dead Rising: Endgame, A Remarkable Life (2016)

Diziler

Supernatural, The Guard, Harper’s Island, Sorority Wars (2009)

Fringe, The Troop, Human Target, Smoke Screen (2010)

Hiccups, Eureka (2011)

Fugitive at 17, The Inbetweeners, Walking the Halls (2012)

Cult, 90210 (2013)

The 100 (2014)

halloween Çaylak Yanıtın girişi : on 9 Mart 2020.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.