Milli Ahlak İle İlgili Kompozisyon Örneği Verir misiniz?

Milli Ahlak İle İlgili Kompozisyon Örneği Verir misiniz?

laktik Çaylak Soruldu on 10 Mayıs 2020 Kategori : Edebiyat / Dil Bilgisi.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Her milletin sahip olduğu en önemli değerlerin bir araya gelerek oluşturmuş olduğu değere milli ahlak adı verilmektedir. Milli ahlak her millet tarafından çok önemli bir yerde tutulmalıdır. Her toplumun kendisine ait ahlaki değerleri bulunur. Bu ahlaki değerlerin korunması ve daha da ileriye taşınabilmesi için milli ahlak kavramından söz edilir. Milli kültürüm önemli bir parçası olduğu bilinen milli ahlak, herkes tarafından uyum sağlanarak korunabilir ya da geliştirilebilir.

Bir toplumda yer alan her bir birey milli ahlak ile bir ilişki halindedir. Toplumda yer alan bireylerin davranışları, değerleri ve öncelikleri milli ahlakın önemli bir parçası olmaktadır. Milli ahlaka bir örnek verecek olursak, bir toplu taşıma aracı içerisinde seyahat eden genç insanların yaşlı insanlara yer vermesini söyleyebiliriz. Her insan bir takım değerlere sahiptir ve bu değerler insan ilişkilerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca milli ahlak, bir toplum içerisinde var olan ve yaşatılan değerlerin gelecek nesillere taşınmasına vesile olmaktadır. Örneğin büyüklerimize karşı saygılı olmak eski zamanlardan bu zamanlara kadar gelmiş ve hala yaşatılmakta olan bir değerimiz olmaktadır. Bu değerin geleceğe de yansıtılabilmesi için milli ahlakın korunması önemlidir.

Bir toplumun mutlu ve huzurlu bir şekilde bir arada yaşaması için milli ahlak değerlerine saygılı olunması ve bu değerlerin her insanın davranışına yansıması gerekmektedir. Böylece milli ahlak korunmuş olmakta ve toplumsal barış sağlanmaktadır.

Gorkem Bilgili Yanıtın girişi : on 10 Mayıs 2020.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.