Miray Akay Kimdir? Sinema ve Dizi Oyuncusu Hakkında Bilgiler

Miray Akay Kimdir? Sinema ve Dizi Oyuncusu Hakkında Bilgiler

AndroidLollipop Çaylak Soruldu on 18 Mart 2020 Kategori : Biyografi.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

17 Temmuz 2001 yılında dünyaya gelen Miray Akay‘ın doğum yeri Ukrayna’dır. 2010 yılından itibaren aktif olarak sanat camiasında yer alan Miray Akay, çok küçük yaşlarda bu camiaya atılmış ve camiadaki bir çok farklı sektörde kendini göstererek gayet başarılı işler ortaya çıkarmıştır. Kariyerinde hem dizi oyunculuğu, hem sinema oyunculuğu, hem reklam oyunculuğu, hem klip oyunculuğu hem de seslendirme sanatçılığı gibi pek çok işi çok kısa bir sürede başarıyla gerçekleştirdiği için; yapımcılar tarafından da keşfedilmekte geç kalmamış ve çok başarılı yapımlarda kendisine rol alma imkanı sunulmuştur.

Kendisi 13 yaşındayken 2014 Frankfurt Film Festivali’nde “Halam Geldi” adlı sinema filminde ve “Eve Dönüş: Sarıkamış 1915” adlı sinema filminde göstermiş olduğu başarılı oyunculuklardan dolayı Jale Arıkan’la birlikte “en iyi kadın oyuncu” ödülünü almaya layık görülmüştür. Bu ödülden sonra yıldızı iyice parlayan Miray Akay‘ın yer aldığı projeler artmış ve kendisi hem sinema sektöründe hem de televizyon dizisi sektöründe ilerleme kaydetmeye devam etmiştir.

Bu tarihlerden sonra rol aldığı ünlü yapımlar “Kelebeğin Rüyası” adlı sinema filmi, “Balık” adlı sinema filmi (bu filmdeki karakterinin adı Deniz’dir), 20 dakika dizisi ve Benim Adım Gültepe dizisidir. Oyuncu en son olarak geçtiğimiz aylarda final yapan “Güneşin Kızları” dizisinde dizinin devam ettiği süreç boyunca her zaman olduğu gibi başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiştir.

Lana Çaylak Yanıtın girişi : on 18 Mart 2020.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.