Olaylar Karşısında Sakin Davranmaya Çalışmanın Bize Ne Gibi Faydaları Vardır?

Olaylar karşısında soğukkanlı olmak, sakinliğini korunmanın faydaları neler olabilir?

kompo Bilgili Soruldu on 11 Ekim 2014 Kategori : Genel.
Yorum Ekle
3 Adet Cevap Yer Almaktadır

Kişilerin sinirli iken yani sakin değil iken işledikleri suç oranları oldukça yüksektir. Sakin olmak beynimizin bizim daha iyi düşünüp sorgulama yapabileceğimiz hormonları da salgılaması anlamına gelmektedir. Bu sebeple sakin olmak bize çok daha pozitif ve yararlı kararlar almamaızı sağlar.

yakarimdolarlari Yardımsever Yanıtın girişi : on 11 Ekim 2014.
Yorum Ekle

Olaylar karşısında sinirli ve telaşlı davranışlar doğru kararlar almamızı engeller,  hata yapmamızı kolaylaştırır. Sakin davranmaya çalışan insan zor durumlarda daha doğru ve mantıklı kararlar alır ve kötü durumdan en az zarar alacak şekilde uzaklaşabilir. Aynı zamanda panik ve sinirli davranışlar yanlış zamanda yanlış kişileri kırmamıza,  incitmemize ve sonrasında da üzülmemize sebep olacaktır.

dislek Çaylak Yanıtın girişi : on 11 Ekim 2014.
Yorum Ekle

Olaylar karşısında sakin davranmaya çalışmak bizi daha karakterli insanlar yapar. Ayrıca sakin olmak şu açıdanda önemlidir : Erken karar vermek, acele karar vermek çoğu zaman bizi sonradan çok daha da fazla üzüleceğimiz durumlara sokabilir. Lao Tzu’nun bu konuda güzel bir hikayesi var…

anatomilp Çaylak Yanıtın girişi : on 11 Ekim 2014.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.