Sivil Toplum Örgütlerine Örnekler

Sivil toplum örgütleri nelerdir? Sivil toplum örgütlerine örnekler verir misiniz?

mahalle Çaylak Soruldu on 10 Aralık 2017 Kategori : Sosyal Hayat.
Yorum Ekle
1 Adet Cevap Yer Almaktadır

Sivil Toplum Örgütleri

Devlet politikası dışında kalan, değişik sorunlara çözüm arayan örgütlerdir. İnsanların ortak çabasıyla kurulur ve çalışırlar. Ülkemizde faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları şunlardır.

Tema

11 Eylül 1992 tarihinde kurulmuştur. Türkiye’de doğal varlıkların korunması, erozyonla mücadele, toprak örtüsünün korunup ağaçlandırılması, toplumda orman ve doğa sevgisinin oluşması gibi amaçlarla kurulmuştur.

Greenpeace 

Türkçeye “yeşil barış” olarak çevrilen bu örgüt 1971’de kurulmuştur. Tüm dünyada çevre sorunlarına karşı insanları bilinçlendirmek için çalışır. Türkiye’de 1992 yılında faaliyete başlamıştır.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı

Vakıf sokak çocuklarına sahip çıkıp, onları kötü alışkanlıklardan kurtarmak, suç işlemelerini engellemek ve topluma yararlı birer birey haline getirmek için çalışır.

Akut

1996 yılında kurulmuştur. Dağ, vadi vb. zor arazi koşullarında mahsur kalan insanları kurtarmak, deprem, heyelan, çığ gibi doğal afetlerde insanlara yardım etmek için kurulmuştur.

Sinek Çaylak Yanıtın girişi : on 10 Aralık 2017.
Yorum Ekle
  • Cevabınız

    Bu soruya cevap vererek sitenin tüm şart ve kurallarını kabul etmiş oluyorsunuz. İllegal ve uygunsuz tüm cevaplar sistemden silinecektir.