Steve Jobs Sözleri – Teknolojinin Dahisi Steve Jobs’a Ait Sözler (Resimli)

0
Advertisement

Belkide 1000 yıl sonra dahi hatırlanacak teknolojinin dahi çocuğu Steve Jobs tarafından söylenmiş sözlerden seçmeler. Steve Jobs sözleri.

Steve Jobs Sözleri

Steve Jobs Sözleri

***”Yaratıcılık, sadece nesneleri birbirine bağlamaktır. Yaratıcı yeteneklere sahip insanlara bir şeyi nasıl yaptıklarını sorduğunuzda, bu konuda biraz suçlu hissediyorlar, çünkü aslında onlar bir şey yapmadılar, sadece bir şeyler gördüler.”

***”Apple’dan kovulmak, hayatımda basıma gelen en iyi şeydi. Başarılı olmanın ağırlığı, yeni başlayanın hafifliğiyle yer değiştirdi. Hayatımın en yaratıcı dönemlerinden birine girmemi sağladı.”

Steve Jobs Kimdir?

Advertisement
***”Kalite, nicelikten daha önemlidir.”

***En iyisini yapın: Yaptığınız her iste en iyisini yapmaya çalısın. Başarı yeni başarıları getirir. Mükemmeliyet tutkusu olan insanları ise alın.

***Eninde sonunda öleceğimi düşünmek, yaşamda büyük seçimler yapmama yardımcı olan en önemli etkendir. Çünkü yasadığımız dünyaya ait tüm beklentilerimiz, gurur, kibir, başarı, başarısızlık gibi bu dünyanın sözüm ona önemli isleri, ölüm söz konusu olduğunda bir anda tüm önemini yitiriyor, tam anlamıyla kocaman bir ‘hiç’ oluveriyor.Steve Jobs Sözleri

***Farklı olun, farklı düşünün: Sıradan isler yapmaktansa aykırı isler ortaya koymak size farklılığı getirecektir.

***Küçük başlayın, büyük düşünün.

Advertisement

***Yaşamınızda, neyi ve kimi sevdiğinize iyi karar verin. Çünkü yaşamınızın ekseni, sevdiğiniz kişiyle, sevdiğiniz iştir. İşiniz, her zaman yaşamınızın en büyük bölümü olacaktır. O nedenle, hayattan tat almanın tek yolu, yaptığınız işi sevmektir. İşinizi sevebilmenizin tek yolu ise, onun güzel ve yararlı bir iş olduğuna inanmanızdır.

***Wozniak elektronik konusunda benden bilgili gördüğüm ilk kişiydi.

Steve Jobs Sözleri

***Lideri, takipçilerden ayıran innovasyondur.

***İleriye bakarak, yaşamdaki noktalarını birleştiremezsiniz. O noktaları ancak, geriye baktığınızda birleştirebilirsiniz. Bu yüzden noktaların gelecekte bir biçimde birleşeceğine şimdiden inanmanız gerekir. Bir şeylere inanmak, güvenmek zorundasınız. Kadere, yasama, karma öğretime, neye olursa olsun, bir şeye kesinlikle inanmalısınız. Bu yaklaşımım beni hiçbir zaman düş kırıklığına uğratmadı; yaşamımdaki tüm farklılıklar, bu inançlarım sayesinde gerçekleşti.

Advertisement

***Zamanınız kısıtlı, bu yüzden onu başkalarının hayatını yaşayarak harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yasama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin.Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun.Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki her şey teferruattır.

Steve Jobs Sözleri

***”Ürünleri odak gruplarına göre tasarlamak gerçekten zordur. Çoğu zaman insanlar, siz onlara gösterene kadar neye ihtiyaç duyduklarını bilmezler.”

***”Öleceğinizi hatırlamak, kaybedeceğiniz şeyler olduğu tuzağına düşmenizi engellemenin en iyi yoludur. Kalbinizi izlememek için bir neden yoktur.”

Advertisement

***”Kalitenin ölçü aracı olun. Bazı insanlar, mükemmelliğin beklendiği ortamlara alışık değildir.”

***Bir gün öleceğimizi unutmamak, kaybedecek bir şeylerin olduğunu düşünme tuzağından kurtulabilmek için en gerçekçi yöntemdir.

Steve Jobs Sözleri

***”İleriye bakarak noktaları birleştiremezsiniz; bunu sadece geriye bakarak yapabilirsiniz. Bu yüzden noktaların gelecekte bir şekilde birleşeceğine güvenmelisiniz. İster kader deyin, ister karma – Bir şeye güvenmelisiniz. Bu yaklaşım beni hiçbir zaman yarı yolda bırakmadı. Hayatımın değişmesi buna bağlıydı.”

Advertisement

***”İşiniz, hayatınızın büyük bir bölümünü dolduracak. Gerçekten tatmin bulmanın tek yolu ise yaptığınız isin harika bir is olduğuna inanmaktır. Harika bir iş yapmanın tek yoluysa, yaptığınız işi sevmektir. Henüz bulamadıysanız, aramaya devam edin. Yetinmeyin. Kalple ilgili tüm meselelerde olduğu gibi, onu bulduğunuzda bunu fark edeceksiniz. Her harika ilişkide olduğu gibi, yıllar geçtikçe daha iyi bir hale gelecektir. Bu yüzden bulana kadar arama devam edin. Yetinmeyin.”

Steve Jobs Sözleri

***Bu hayatta zamanınız sınırlı. O sınırlı zamanı, başkasının yaşamını yaşayarak harcamayın. Başka kişilerin düşünceleriyle yaşanan yaşam, dogmaların tuzağına düşmek demektir.

***Cennete gitmek isteyenler bile oraya gitmek uğruna ölümü göze almak istemez.

***Bir sorunun çözümünü bulmaya çalıştığınızda, muhtemelen ilk çözüm yolu çok uzun ve karmaşık olacaktır. Eğer siz yola devam eder ve çözümün üzerine yoğunlaşırsanız daha basit ve sık çözümlere ulaşabilirsiniz.

Advertisement

***Ölümle yüz yüze gelme anını yaşamış bir kisi olarak size sunu kesinlikle söyleyebilirim: Kimse ölmek istemez. cennete gideceklerinden emin olan kisiler bile ölmek istemezler…

***Kimi zaman yaşam bize tüm zorluklarını sunar. İste o an yapmamız gereken tek şey, inancınızı kaybetmemektir. Yaşamımda beni ileriye götüren tek şey, yaptığım ise olan aşkımdır. Bundan hiçbir zaman kuşkum olmadı.

***Terk edildim diye çok çalıştığımı, başarılı olursam annem babamın beni geri isteyeceklerini umduğumu filan düşünenler var, ama bu çok saçma. Evlatlık olduğumu bilmek kendimi daha özgür hissetmemi sağlamış olabilir, ama kendimi asla terk edilmiş hissetmedim. .

***Yaptığınız hataları görmezden gelmeyin. Her biri birer hayat dersidir.

Advertisement

Steve Jobs Sözleri

***Dünyayı değiştirenler ancak bunu yapabileceklerini düşünecek kadar çılgın olan insanlardır.

***İnsanlar çoğunlukla siz onlara gösterene kadar ne istediklerini bilmiyorlar.

***Büyüdüğünüz zaman size içerisinde bulunduğunuz dünyada nasıl yasamanız gerektiği söylenir, bazı şeyleri çok zorlamamanız, ufak bir aile kurup, arada para biriktirmek suretiyle mutlu bir dünyanın kapılarını açmanız gerektiği öğütlenir. Bu fikirler pek tabi hayatımızı kısıtlamaktan ileriye gidemezler zira tüm dünyanın sizden çok daha zeki olmayan insanların yarattığı bir hayalden başka bir şey olmadığını gördüğünüz anda isler değişir. Bu dünyayı değiştirmek hepimizin elinde ve bir kez bu değişimi yapmayı öğrendiğiniz zaman artık o eski sizden eser kalmayacaktır.

***”Mezarlıktaki en zengin insan olmanın benim için bir anlamı yok… Gece harika bir iş çıkardığımı düşünerek uyumak… işte bunun bir anlamı var.”

Advertisement

***”Yaptığımız şeyler kadar yapmadıklarımızdan da gurur duyuyorum. Yenilik, bin şeye hayır demektir.”

***”Bir şey yaptığınızda iyi bir sonuç alırsanız, bir başka iyi şey daha yapın ve ona çok uzun süre takılıp kalmayın. Bir sonrakinin ne olacağını düşünün.”

***”Başarılı girişimcilerle başarısız girişimcileri birbirinden ayıran şeylerin yarısının sadece sabır olduğunu gördüm.”

Advertisement

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?