Süngerbob Çizgi Filminin Karakterlerinin İsimleri ve Özellikleri

0
Advertisement

Süngerbob Karakterleri ve Özelikleri Nelerdir? Süngerbob Karakterlerin Kişiliği ve Giyimi Nasıldır? Senin Favori Karakterin Hangisi?

Süngerbob Karakterleri ve Özelikleri

Süngerbob Karepantolon

Süngerbob-Karepantolon

Süngerbob Karepantolon

SpongeBob (SquarePants) genellikle kahverengi kısa pantolon, beyaz yakalı bir gömlek ve kırmızı kravat takan sarı bir deniz süngeridir. Süngerbob Ananas şeklindeki evinde yaşar. Krusty Krab adlı fast food restoranında yaptığı hamurgerleri pişirmekle meşguldur ve işinde çok iyidir. Bayan Puff’ın Tekne Okuluda eğitim alır ama hiçbir zaman geçemez; sürücü ehliyeti olmaması, dizi boyunca devam eden bir engeldir. İşine ve arkadaşlarına karşı çok iyimser ve heveslidir. SpongeBob’un hobileri arasında denizanası yakalamak, kabarcıklar üflemek, en yakın arkadaşı Patrick ile oynamak ve komşusu Squidward’ı istemeden de olsa kışkırtmak yer alıyor. Gayet tatlı, sempatik ve iyimser bir karakterdir.

Patrick

Patrick

Patrick

Patrick, büyük bir kayanın altında yaşayan bir deniz yıldızıdır. Vücudunun her yeri açık pembe rengindedir. Ayrıca yeşil ve üzerinde mor rengindeki çiçekler olan bir mayo giyer. En önemli karakter özelliği son derece düşük zekalı olmasıdır. SpongeBob ile en iyi arkadaşlarıdır ve ikisi her zaman başlarını derde sokmayı başarırlar. Dizi boyunca işsiz olmasına rağmen, Patrick her bölümde gerektirdiği gibi çeşitli kısa vadeli işler yapmaktadır. Ayrıca genellikle yaptığı bu işler yavaş ve kolaydır. Patrick sakin ve saftır ancak gerçek denizyıldızı gibi bazen saldırgan olabilir.

Squidward

Squidward

Squidward

Squidward Tentacles, Krusty Krab’da kasiyer olarak çalışan büyük burunlu bir ahtapottur. Kendisi alaycı bir mizah anlayışı olan Sünger Bob’un komşusudur. Kendisinin yetenekli bir sanatçı ve müzisyen olduğuna inanıyor, ancak kimse yeteneklerini tanımıyor. Klarnet çalıyor ve genellikle kendi moai evinin duvarlarına farklı renklerde ve farklı tarzlarda kendine özgü portreler. Squidward sık sık SpongeBob ile olan hayal kırıklığını dile getiriyor, ama gerçekten derinlemesine onu önemsiyor. Bu, Squidward korkunç bir durumda olduğunda ani itiraflar şeklinde ortaya çıkıyor.

Bay Krabs (Bay Yengeç)

Bay-Krabs

Eugene Krabs, daha çok Bay Krabs olarak bilinir, SpongeBob’un çalıştığı Krusty Krab restoranına sahip olan ve işleten bir kırmızı yengeçtir. Kendisi sinsi, paraya düşkün, kurnaz, bencil ve çok kurnazdır. Bir balina olan genç kızı Pearl ile çapa şeklinde bir evde yaşıyor. Para harcamaktan hoşlanmıyor, ancak Pearl’ü mutlu etmek için bazen de olsa para harcar. Ancak çok cimridir. Donanmada görev yaptıktan sonra yelkenler, balinalar ve korsanlarla gibi konularla ilgili konuşmayı çok sever.

Advertisement

Plankton ve Karen

Plankton-Karen

Plankton ve Karen

Sheldon Plankton ve Karen Plankton, Krusty Krab’dan caddenin karşısında bulunan başarısız bir restoran olan Chum Bucket’ın sahipleridir. İşleri çok kötüdür çünkü yenemeyecek kadar kötü yiyecekler satarlar. Plankton, Bay Krabs’un kendi ilan ettiği baş düşmanıdır. Yetenekli bir mucittir. Karen, Plankton’ın kendi icadı, eski bir güvenlik sistemi ve Krabs’ın Krabby Patties için gizli tarifini çalmak için kötü planlar yapan bir robot bilgisayardır. Plankton ile evlidir ve genellikle Chum Bucket laboratuvarında çalışır.

Sandy Cheeks

Sandy-Cheeks

Sandy Cheeks

Sandy Cheeks Teksas’tan hava dolu bir cam kubbede yaşayan ve su altında nefes almak için bir dalış kıyafeti giymiş bir sincaptır. Sandy bir bilim insanı, kaşif ve mucittir. “Kum sörfü” ve karate gibi atletik ilgi alanlarına sahip bir rodeo şampiyonu. Güneyli bir şive ile konuşuyor ve tipik Güney argo sözcüklerini ve ifadelerini kullanıyor.

Bayan Puff

Bayan-Puff

Bayan Puff

Bayan Puff, öğrencilerin araba gibi tekneleri kullandığı bir su altı sürücü kursunda çalışan, öğretmen olan paranoyak bir pufferfishtir. Denizci kıyafeti giyer ve okulu bir deniz feneridir. SpongeBob, Bayan Puff’ın en özel öğrencisidir ve yazılı ve sözlü sınavlarındaki her sorunun cevabını bilir, ancak bir gemiye bindiğinde her zaman panik yapar ve batırır. Korktuğu ya da yaralandığı zaman topu havaya uçurur.

Pearl Krabs

Pearl-Krabs

Pearl Krabs

Pearl Krabs genç bir sperm balinası ve Bay Krabs’un kızıdır. Balık akranlarına uymak istiyor, ancak türüne özgü büyük boyut nedeniyle bunu yapmanın imkansız olduğunu düşünüyor. Yaşlandıkça Krusty Krab’u babasından devralacaktır, ancak hala lisede ve henüz bir işi yok. Pearl’ün en sevdiği aktiviteler Bikini Bottom Mall’da çalışıyor, tarzında bir şey satın almak için babasının kredi kartını kullanıyor ve pop müzik dinliyor.

Salyangoz Gary

Salyangoz-Gary

Salyangoz Gary

Salyangoz Gary, Sünger Bob’un ananas evinde onunla birlikte yaşayan ve bir kedi gibi vokal yapan evcil bir deniz salyangozudur. Sadece miyavlarla iletişim kurmasına rağmen, diğer karakterler onu anlayabilir ve onunla konuşabilir. Gary, genellikle bir sünger sesi ve SpongeBob’a bir folyo görevi görür ve sahibinin yapamayacağı sorunları çözer.

Advertisement


Leave A Reply