Süpermen Boyama Sayfaları – Süpermen Sevenlere Süpermen Boyamaları

0
Advertisement

Okul öncesi çocuklar için Süpermen karakterinin boyama sayfaları. Süpermen çizgi filmi sevenler için Süpermen boyama.

Süpermen Boyama Sayfaları

Süpermen Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Süpermen, Krypton gezegeninde hayatta kalan tek kişidir. Babası Jor-El, Kripton’da yakında tüm dünyayı paramparça edecek bir nükleer zincir reaksiyonunun oluştuğunu keşfetti. Jor-El bu nedenle doğmamış oğlu Kal-El’i Kripton Hamilelik Odalarından çıkardı. Oğlunu gemiye koydu ve Krypton patlamadan hemen önce Starcraft’ı Dünya’ya doğru fırlattı.

Starcraft oraya indiğinde, Superman Dünya’da doğdu. Jonathan ve Martha Kent bebeği geminin içinde buldular ve onu Smallville, Kansas’taki çiftliklerine götürdüler. Tamamen insan göründüğünden, Kentler bebeğin acımasız bir deneyin kurbanı olduğunu varsaydı. O sırada bebeğin süper güçleri yoktu. Kentler bebeğe Clark adını verdi ve onu kendi oğulları olarak büyüttü.

Süpermen Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Clark yaşlandıkça Kriptonlu vücudu insanüstü yetenekler geliştirmeye başladı. Clark on sekiz yaşındayken, onu yıldız gemisinin hala saklı olduğu alana götürdü ve Martha ile onu nasıl bulduklarını anlattı. Clark o andan itibaren güçlerini yalnızca insanlığın iyiliği için kullanmaya karar verdi. Çocukluk arkadaşı Lana Lang’e sırrını açıkladıktan sonra Clark, Metropolis Üniversitesi’nde okumak için Smallville’den ayrıldı.

Süpermen Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Clark başlangıçta güçlerini insanlara yardım etmek ve felaketleri önlemek veya engellemek için gizlice kullandı. Nihayetinde, bir NASA uzay uçağının düşmesini önlemek için güçlerini halka açık yerlerde kullanmak zorunda kaldı. Bundan sonra, o ve üvey ailesi, yeteneklerini toplum içinde kullanırken benimseyeceği yeni bir kostümlü gizli kimlik tasarladı. Metropolis Daily Planet muhabiri Lois Lane tarafından ona “Süpermen” adını verildi.

Süpermen, sarı bir güneşin altında kırmızı bir güneşe sahip bir gezegen olan Kripton’un yerlisi olduğu için, Kripton hücreleri yaşayan güneş pilleri gibi davranır, güneş enerjisini emer ve ona insanüstü güçler verir.

Advertisement
Batman Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Süper Güçler

Süpermen’in keskin duyuları, normal insan kulağı tarafından algılanamayacak kadar zayıf sesleri duymasını sağlar. “Teleskopik görüşü”, görüşünü normal insan görüşünün çok ötesindeki uzak nesnelere odaklamasını sağlar. Onun “mikroskobik görüşü”, bir nesneyi mikroskobik ayrıntılarla gözlemlemesini sağlar.

Süpermen’in “x-ışını görüşü” katı nesnelerin içinden net bir şekilde görmesini sağlar. Başta kurşun olmak üzere belirli yoğun malzemeler bu yeteneği engeller. Nesnelerin içinde ısı üretme gücü, gözlerinde kırmızı bir parıltı olarak kendini gösterir ve bu nedenle “ısı görüşü” olarak bilinir.

Süpermen Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Süpermen, sesten daha yüksek insanüstü hızlarda hareket edebilir, tepki verebilir ve düşünebilir. Yerçekimine meydan okuyabilir ve irade gücüyle uçabilir. Süpermen’in ışınlanmış hücreleri, vücudunun etrafında bir inç kadar genişleyen bir güç alanı oluşturur. Süpermen uzayda uçmadan önce ciğerlerini havayla doldurmalıdır. Böylece birkaç saat nefes almadan hayatta kalabilir, ancak sonuçta hayatta kalabilmek için oksijen kaynağını doldurması gerekir.


Leave A Reply