Sürekli Dizi Karakterleri İsimleri ve Özellikleri – Hangisi Senin Favorin?

0
Advertisement

Sevilen çizgi film Sürekli Dizi’nin yine çok sevilen karakterleri nelerdir? Peki ya bu karakterlerin özellikleri, çizgi filmdeki yeri. İşte bir derleme

Mordecai

Mordecia

Mordecia, mavi alakargadır ve Park’ta bir toprak görevlisi olarak çalışmaktadır. Çocukluğundan beri Rigby ile en iyi arkadaş olup birlikte çok tembellerdir ve orada işlerinde sürekli gevşiyorlardır. Mordecai, kararları konusunda Rigby’den daha vicdanlı, zeki, olgun ve ahlakıdır. Bununla birlikte, Mordecai genellikle arkadaşıyla birlikte kalır ve ikisi sürekli bir maceradan bir maceraya koşarlar. Mordecai, video oyunları oynamayı sever ve Rigby’den daha iyi bir oyuncudur.

Yerel bir kafede garson olarak çalışan kırmızı bir nar bülbülü olan Margaret Smith’e aşık oldu. Mordecai, Rigby ve Eileen Roberts ile birlikte sık sık onunla takılır ve onunla bir ilişki kurmaya çalışmak için birçok girişimde bulunur. Sonunda ikisi dördüncü sezonda Margaret üniversiteye gitmeye karar verene kadar başlayıp ilişkilerini sona erdirir. CJ ile ilişkisi sonuç veremedikten sonra, “Sunakta Dumped” bölümünde çıkmaya ara vermeye karar verirler.Ardından sürekli diziye yeni başlayacaklar süpriz olacak bir sonu vardır. Genel olarak eğlenceli, komik ve tembel br karakterdir.

Rigby

Rigby

Çocukluğundan beri Mordecai ile en iyi arkadaştır ve Mordecai’den daha fazla gevşektir. Mordecai’ın aksine daha gevşek ve yaramazdır. Çoğunlukla sadece iyi vakit geçirmek ve dinlenmek için yaşar, bazen yalan söylemek veya hile yapmak gibi bencil davranışlar da sergiler. Kendisini ve başkalarını başını belaya sokma alışkanlığı vardır. Genellikle Park’ta ortaya çıkan gerçeküstü sorunların çoğuna neden olur. Yine de, derinlerde iyi bir insan olduğu ve arkadaşlarına sıkı sıkıya bağlıdır. Mordecai gibi Rigby de video oyunları oynamayı sever, ancak ikisi arasında en kötüsüdür. Boyu ve fiziği insanları Rigby değil, büyük kardeş olduğuna inanmaya iten “Don” adında bir erkek kardeşi vardır. Daha önce Margaret Smith ile birlikte yerel bir kafede çalışan köstebek olan Eileen Roberts, Rigby için güçlü hislere sahiptir. Başlangıçta duygularını karşılık vermedi ve onu bazı noktalarda sert bir şekilde görmezden geldi. Ancak hızla ona ısınmaya başlar. Rigby de dört kez ölüp ve dizide dirilir. Kol güreş karşılaşmasında Skips tarafından öldürüldü, Buz Canavarı Snowballs tarafından öldürüldü, Uzay-Zaman Sürekliliğine iten Mordecai tarafından öldürüldü ve “Eggscellent” bölümünde ölümcül bir komaya girdi. Genel olarak tembel, gevşek ve sürekli başını derde sokan bir karakterdir.

Benson

benson

Benson

Benson Dunwoody The Park’ın yöneticisi olarak çalışan bir sakız makinesidir. Sürekli gevşemesi ve yaramazlıklarından dolayı sık sık Mordecai ve Rigby yüzünden sürekli sinirlidir. Çok huysuz ve öfkelidir ve aşırı öfkeli olduğu zaman sık sık kırmızıya döner (veya yaralanırsa pembeye dönüşür). Mordecia ve Rigby’nin açtığı belaları iş arkadaşları yardımıyla toparlamaya çalışır. Her zaman onlarla çelişkili olmasına rağmen, Benson yürekten iyi huyludur ve sonunda “Benson Be Gone” bölümünde biraz sakinleştikten sonra ikili ile arkadaş olur. Ayrıca üçü dizi ilerledikçe birbirleriyle daha fazla bağlanırlar. Genel hatlarıyla hırslı ve öfkelidir.

Pops Maellard

pops-maellard

Pops Maellard

Pops , The Park’taki evde oturan neşeli, alçakgönüllü, ilginç ve gdaire şeklinde bir lolipoptur. Evlat edinen babası Bay Maellard, Park’ın sahibidir. Herkese karşı nazik ve iyi huylu olan bir beyefendi. Ayrıca çok hassastır ve duyguları incindiyse sık sık sinirlenir veya ağlar. Şiir, güreş, müzik, doğa, hayvanlar ve oyunlarla yakından ilgileniyor. Yaşlı bir adam olmasına rağmen, çok çocukça hareketlerde bulunur ve genellikle etrafındaki ciddi şeylerden habersiz. Pops’un ince yapısına rağmen birkaç kez muazzam bir güce sahip olduğu gösterilmiştir. “Prank Callers” bölümünde Pops’in bir zamanlar 1980’lerde daha ciddi ve olgun bir adam olduğu gösterilmiştir. Ancak, Mordecai ve Rigby o zamana geri gönderildiklerinde ve yanlışlıkla bir golf arabasıyla ona vurduklarında, kendi benliğine dönüştüğü gösterilmiştir. Kısacası masum, sevecen ve hayat dolu bir karakterdir.

Advertisement

Skips

skips

Skips

Skips Quippenger, The Park’ta bir toprak görevlisi olarak çalışan bir yeti. Park işçilerinin en güçlü ve en akıllısıdır ve genellikle ortaya çıkan olağandışı problemleri nasıl çözeceğini bildiğinden, neredeyse her zaman yardım için ona yönelirler. Ancak her zaman haklı değildir. Ne zaman yardım istendiğinde, genellikle “Bunu daha önce gördüm” der ve sonra bir çözüm sunar. Çalışkan bir işçidir ve işinde çok yeteneklidir. Bunun yanı sıra, çok tecrübeli ve bilgili. Çünkü ölümsüzdür ve yüzlerce yıldır yaşıyordur. “Free Cake” bölümünde, ölümsüzlüğünü yenilemek için doğum gününde her yıl tören dansı yapması gerektiği ortaya çıkıyor. Genel olarak suratsız ve çalışkandır.

Kas Adam

kas-adam

Kas Adam

Kas Adam Park’ta bir toprak görevlisi olarak çalışan obez ve yeşil tenli bir adamdır. Çok düzensiz ve çocuksu. Ayrıca sürekli kötü şaka yapar. Ama bu şakalara sadece en yakın arkadaşı Beşlik güler. Şakaları ise genellikle annesi üzerinedir. Nefsinden dolayı kaba olabilmesine rağmen, nihayetinde kibar ve arkadaşlarına bağlıdır.Kas Adam ve Beşlik, “Don” ve “Hood’un Altında” bölümlerinde kovuldu ancak sonunda yeniden işe alındı. Bazen kızdırılsa çok öfkeliolabiliyor. Ayrıca aşırı derecede yemek düşkünüdür.

Beşlik

beslik

Beşlik

Beşlik, The Park’ta bir toprak görevlisi olarak çalışan el şeklinde bir hayaletdir. Beşlik, Kas Adam ile en iyi arkadaştır ve Kas Adam’ın şakalarının çoğunu gerçekten eğlenceli bulduğu için sık sık ona şakalarına eşlik eder. Adı ve görünüşü nedeniyle, sık sık takma adı “Çak Bir Beşlik” ve bazen basitçe “Beşlik” olarak adlandırılır. Beşlik, serinin ilk üç sezonunda nadiren konuşur, ancak dördüncü sezondan itibaren daha fazla diyalog verilir. Parti düşkünü, eğlenceli ve pek de iyi olmayan espri anlayışına sahip bir karakterdir.

Margaret Smith

margaret

Margaret

Margaret Smith, yerel bir kafede garson olan dişi bir kırmızı bülbüldür. İş arkadaşı Eileen ile iyi arkadaştır. Mordecai, Margaret’ı çok sever ve sık sık onu görmek için kafeye gitmek için bahaneler bulur. Yapay bir tahta bacağı olan John adında bir kuzeni vardır. Ailesinin geri kalanı, güçlü ve sert bir insan olan babası Frank hariç, kendisi ve Mordecai gibi kuştur. Margaret üniversiteye giderken sezon finalinde ayrıldılar. “Eileen Flat Screen” bölümünde Margaret, bir haber muhabiri olarak geri döner. Birkaç garip karşılaşmadan sonra (Mordecai sayesinde) nihayet her ikisi de iyi zaman geçirdiklerini kabul ederek normal bir konuşma yapmayı başarırlar. “Sad Sax” bölümünden itibaren, Mordecai ve Margaret hala sadece arkadaş olarak kalırlar. Tatlı, sevecen, mantıklıve güzel bir karakterdir. Benim ise en sevdiğim karakter.

Eileen Roberts

eileen-roberts

Eileen Roberts

Eileen Roberts, daha önce Margaret’in yanında yerel bir kafede çalışan utangaç ve çekingen bir köstebektir. Rigby’den hoşlanır, ama başlangıçta onu sinir bozucu bulur. İlk önce “Brain Eraser” bölümünde yer aldı. “Rigby’nin Mezuniyet Günü Özel” nde, Eileen nihayet kolejden mezun olur. Ayrıca Rigby de nihayet lise diplomasını alır. Eileen, Sezon 8’de ana karakterler arasına girdi. “Düzenli Bir Destansı Son Savaş” bölümünde, Rigby ile aile kurarlar. Bir işi olup olmadığı bilinmemektedir. Zeki, güzel ve mantıklı bir kişiliğe sahiptir. Margaret’ın kuzeni hatta eni iyi arkadaşıdır.

Advertisement

Starla

starla

Starla

Starla (Kas Kadın), görünüşte Kas Adam gibi obez bir yeşil kadındır. Icy & Hot Jewelry & Apparel’da çalışmaktadır. Anlaşılacağı gibi Kas Adam ile sevgilidir. “Kas Adamın Sonu” bölümünde ikisi nişanlanır. “Sunakta Dumped” bölümünde Kas Adam ile evlenir. O ve Kas Adam evlerinde mutlu bir şekilde yaşıyorlar ve bir sürü çocukları olur.

Cloudy-Jay

cj

Cloudy-Jay

Cloudy-Jay “CJ”, bir bulut insandır. Mordecai’nın kız arkadaşıydı. İlk önce Mordecia’nın Margaret’ın nişanlandığını düşündükten sonra Mordecai’nin onunla çıkmaya başladığı “Yes Dude Yes” bölümünde yer aldı. Margaret’in evlenmediğini öğrendikten sonra neredeyse CJ’yi unutur ve kahvehanede kötü bir olaya sebep olur. Bu da gerçekten öfkeli olduğunda ölümcül bir fırtınaya dönüşebileceğini gösterir. Margaret üniversite için kasabadan ayrıldıktan sonra CJ ve Mordecai, “Yılbaşı Öpücüğü” bölümünde Yılbaşı gecesi dansında tanışırlar. Tatlı, öfkelendiğinde çok büyük fırtınalar çıkartan ve güzel bir karakterdir.

Don

Don

Don

Donald, Rigby’nin erkek kardeşidir. “Don” bölümünde tanıtılan Don, Rigby’den daha iyi ve daha sevimlidir, ancak çocukken Rigby kadar havalı olmaya çalışıyordur. İstemeden Rigby’nin kıskanç olmasını sağladı. Don, Rigby’den çok daha uzundur ve insanlara sarılmayı sever. İyi niyetli, sarılmayı seven ve ayrıca sevecen bir karakterdir.


Leave A Reply