Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Süryani Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Süryani Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Süryani Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Süryani Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Süryani Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Süryani Dili ve Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Süryani Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Süryani Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

Mardin Artuklu Üniversitesi (Mardin) (Devlet) – Süryani Dili ve Edebiyatı (Örgün) – SÖZ – 21 – 192,94083 – 821.948

Advertisement

Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü

65%
65%
Awesome

Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunlarının yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak üst düzey konuşma, okuma, yazma, anlama, metin çevirme ve eser inceleme aşamalarında görev alabilecekleri yerlerde kütüphanelerde, sosyal sorumluluk alanlarında, müzelerde, akademide çalışmaları mümkündür. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    6

Leave A Reply