Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları 2020

0
Sponsorlu Reklamlar

Süryani Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Süryani Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Süryani Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Süryani Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Süryani Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Süryani Dili ve Edebiyatı

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Süryani Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Süryani Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ / Edebiyat Fakültesi / Süryani Dili ve Edebiyatı /. SÖZ / 20 / 21 / 235,68085 / 389,02184

Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü

65%
65%

Süryani Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunlarının yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak üst düzey konuşma, okuma, yazma, anlama, metin çevirme ve eser inceleme aşamalarında görev alabilecekleri yerlerde kütüphanelerde, sosyal sorumluluk alanlarında, müzelerde, akademide çalışmaları mümkündür. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    6
  • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
    0

Sponsorlu Reklamlar

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?