Tarım (2 Yıllık) Bölümü Taban Puanları 2020

0

Tarım (2 Yıllık) taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Tarım (2 Yıllık) olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Tarım (2 Yıllık)Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Tarım (2 Yıllık) bölümüne ait olan taban puanları alfabetik olarak doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Tarım (2 Yıllık) okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Tarım

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Tarım (2 Yıllık) taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Tarım (2 Yıllık) hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Meslek – Yüksekokul Adı / Bölümü / Kont. / Taban Puanı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) / Açıköğretim Fakültesi / Tarım (Açıköğretim) / 800 / 204,79174

Tarım

55%
55%

Tarım Önlisans Programının amacı tarımsal üretimin tarla bitkileri yetiştiriciliği, bahçe bitkileri yetiştiriciliği ve örtü altı üretim sistemlerini bilen, bitki hastalıkları, bitki zararlıları, hayvan yetiştirme ve hayvan besleme ve su ürünleri yetiştiriciliği konularında temel prensipleri bilen, tohum eldesi, sınıflandırma ve muhafazası, fide ve fidan üretim teknikleri, tarımsal ürünlerin gıdaya işlenmesi süreçlerinden haberdar teknik elemanlar yetiştirmektir.

  • İş İmkanları
    6
  • Kazanma Zorluğu
    5
  • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
    0


Bir Yorum Yazmak İster misiniz?