Tarımsal Genetik Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0

Tarımsal Genetik Mühendisliği taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Tarımsal Genetik Mühendisliği olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Tarımsal Genetik Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Tarımsal Genetik Mühendisliği bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Tarımsal Genetik Mühendisliği okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Tarımsal Genetik Mühendisliği taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Tarımsal Genetik Mühendisliği hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (Niğde) (Devlet) – Tarımsal Genetik Mühendisliği (Örgün İng.) – SAY – 31 – 276,10123 – 322.142

Tarımsal Genetik Mühendisliği Bölümü

75%
75%
Awesome

Tarımsal Genetik Mühendisliği bölümünün amacı, ziraat mühendisliği temel bilgilerine ilave olarak bitki genetiği, klasik ve biyoteknolojik ıslah yöntemleri ile tohum teknolojisi konularına odaklanan, bilimsel esaslara dayalı çağdaş bir eğitim-öğretim programı uygulayarak, Türkiye'nin büyük ihtiyaç duyduğu genetik, bitki ıslahı ve tohumculuk konularından uzmanlaşmış ziraat mühendisleri yetiştirmektir.

  • İş İmkanları
    8
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply