Tarz Sahibi Olmanın Yolları Nelerdir? Nasıl Etkileyici Olunur?

0

Tarz sahibi olmak ne demektir? Önemli midir ya da gerekli midir? ıTarz sahibi olmanın yolları nelerdir? Tarzımızı nasıl belirleyebiliriz?

Tarz Sahibi Olmanın Yolları Nelerdir? Nasıl Etkileyici Olunur?

Advertisement

Tarz sahibi olmak

Yeni tarz sahibi olmanın yolları hem kadınlar hem de erkekler tarafından da güncel trendleri takip etmenin yanında bir çok konuda da kendini geliştirip değiştirmekle de yakından alakalıdır. Tarz sahibi olmanın yolları bayanlar tarafından sıklıkla blog sitelerinden, magazin dergilerinden; sosyal medyanın bireylere sunduğu yenilikleri takip ederek öğrenilmekte, aynı şekilde tarz sahibi olmanın yolları erkekler tarafından da bu saydığımız çeşitlerin erkeklere özel olarak hazırlanmış kısımlarından takip edilmektedir.

İki cinsiyetten de her bir birey, bazen kendini tarzını edinmek için çeşitli tarzlar denemekte ve kendisine en çok yakışanı bulduğuna karar verdiği tarz üzerinden devam etmekte; bazen de özel olarak bağlı olduğu tutkuların ve inanışların gidişatına bağlı olarak kendisine tek bir tarz edinmektedirler. Aslında konunun özünde, kişilerin edindiği tarzlarla kendilerini mutlu ve özgüvenli hissedebilmelerinin yeterliliği vardır. Yani kendiniz için kabul ettiğiniz tarzların sizler için mutlu edici ve estetiksel algı olarak özgüven oluşturan bir noktada olduğunu düşünüyorsanız bunun üzerine daha denenecek bir şey kalmamıştır.

Erkeklerde tarz sahibi olmanın yolları ve kadınlarda tarz sahibi olmanın yolları yazımızın başından beri bahsettiğimiz üzere hem mutlu hem beğenilme güdüsünü doyuracak şekilde oluşturulduktan sonra, bu tarz meselesinin asıl tamamlayıcı unsurlarını da yerine getirmek çok önemlidir. Yani yalnızca iyi giyinen bir birey olmak sizi dört dörtlük bir tarz sahibi yapmamaktadır.

Örnek verilecek olursa; sportif tarz sahibi olmanın yollarını araştırarak bu kendisine bu tip bir tarz edinen kadının ve erkeğin, tarzını yansıtabileceği ortamlarda sosyal çevresiyle uyumunda problemleri varsa veya kendisini ifade etmede güçlük çeken suskun bir tip olma özelliğini taşıyorsa taşıdığı tarzı edinmekteki başarısında artık hiç bir anlam kalmamaktadır.

Advertisement

İyi bir tarzı tamamlayıcı öğeler

Yazımızın başından beri bahsettiğimiz tarz sahibi olmanın yollarını bir kaç maddeyle şöyle özetleyebiliriz;

Kişinin her şeyden önce kendine bir tarz edinme konusunda kendisine bir takım prensipler ve ulaşılacak hedefler koymasıyla birlikte; bunları gerçekleştirebilmek için ana noktanın kendine güvenmekten geçtiği unutulmamalıdır. Kendine güvenen kişinin herhangi bir şeyi başarabileceğine olan inancı daha yüksek olmaktadır.

Kişi kendisini toplum içinde nasıl davranması gerektiği konusunda detaylı olarak eğitmeli ve bu bilgisiyle toplum içerisinde zaten otomatikman dikkat çekecek seviyeye gelmelidir. Duruşuyla, bakışıyla, konuşmasıyla veya yapmış olduğu inceliklerle bir alımlılık ve zerafet eseri olan kadınlar ve erkekler tarzlarını bu tip bilinçlerle çok daha geliştirebilmektedirler.

Kişiler, edinmeyi planladığı tarz hakkında araştırmalar yaparken biraz da kendini tanıyıp ona göre bir stil oturtma yoluna gitmelidir. Yani titizlikten ve sadelikten hoşlanan bir kadın ya da erkek. Kolsuz deri ceketler giyip saçlarını çok uzatıp boğucu mekanlarda takılmakta elbette ki zorlanacaktır.

Her iki cinsiyet için zorunluluk olarak görülen bir durum da kuşkusuz ki kişisel bakımdır. Saçların yağlı olması, diş fırçalanmadan dışarı çıkılması. Banyo yapmadan ter kokusunun sadece parfümle bastırılmaya çalışılması tarz sahibi olunmaya gidilen yolda asla istenilen kişiyi sonuca ulaştırmaz. Her daim temiz, bakımlı ve güzel kokulu olmak sizi zaten otomatikman dikkat çekici ve tarzı olan bireyler haline getirecektir.

Tarz konusunda bir başka önemli unsur da kişinin kendisini kültürel açıdan tam donanımlı hale getirebilmesidir. Sürekli olarak araştıran, öğrenen, bilgi akışına açık olan kişi tarzının üzerine tarz ekleyebilmektedir. Çünkü girdiği herhangi bir ortamda konuşulan konular hakkında bilgi sahibi olan. Konuştuğunda insanların bilmediği bilgileri ortamda merak uyandırarak anlatan kişilerin de kendilerine has ve dikkat çekici bir tarzları olduğu kabul edilen bir gerçektir.

Advertisement


Leave A Reply