Taşıt Kredisi Kullanmış Olmanız Kredi Notunuzu Nasıl Etkiler? Etkiler mi?

0
Advertisement

Taşıt kredisi kullanan bir kişinin kredi notu etkilenir mi? Taşıt Kredisi Kredi Puanınızı Nasıl Etkiler? Geç ödemeler ayrıca kredi puanınızı olumsuz yönde etkileyebilir mi?

araba

Kaynak: pixabay.com

Taşıt Kredisi Kredi Puanınızı Nasıl Etkiler?

Ne zaman bir kredi alırsanız alın, kredi puanınız etkilenir. Ödemelerinizin yapılması durumunda kredinizi ödüyorsanız, her ay zamanında, kredi puanınızı olumlu yönde etkileyecektir. Ancak, yalnızca bir geç ödemenin kredi puanınızı olumsuz yönde etkileyebileceğini unutmayın. Kredi puanları, kredinizin onaylanıp onaylanmadığını belirleyebilir veya kırabilir ve hangi faiz oranını ödeyeceğinizi belirler.

Daha yüksek bir kredi puanınız varsa, düşük faizli kredi alabileceksiniz. Ancak, daha düşük bir kredi puanınız varsa, bu hemen her zaman daha yüksek bir faiz oranı ödeyeceğiniz anlamına gelir. Birkaç faiz puanı arasındaki fark çok fazla bir şey gibi görünmeyebilir, ancak kredinin uzunluğu boyunca çok fazla para toplayabilir.

Kredi notunuzun önemli bir kısmı taksitli kredidir

Kredi raporlama büroları ve borç verenler ile kredinizi oluşturabilmenin bir yolu, bir araba ya da ipotek kredisi ve kredi kartı gibi taksitli kredileri içeren iyi bir döner kredi karışımına sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Bir ev kredisi, kredi puanınızı artırmanıza yardımcı olabilir, ancak herkes şu anda bir ev sahibi olacak durumda değildir. Bir araç kredisine hak kazanmak daha kolaydır ve taksitli bir kredi olarak, kredi puanınıza güzel bir destek verebilir.

Finans

Kaynak : pixabay.com

Geç ödemeler ayrıca kredi puanınızı olumsuz yönde etkileyebilir

Ödemeleri zamanında yapmak, iyi bir kredi oluşturmanıza yardımcı olduğu gibi, gecikmiş ödemelerin de tam tersi bir etkisi olur ve düşük veya düşük krediye yol açar. Tek bir geç ödeme, kredi puanınızı olumsuz yönde etkileyebilir ve gelecekte kredi almayı zorlaştırabilir. Geç ödeme yapacağınıza inanıyorsanız, en iyisi borç vereni aramak, onlara ne olduğunu söyleyin ve onlardan uzatma isteyin. Borç vericinizle birlikte çalışarak, kredi puanınızı en az olumsuz yönde etkileyecek bir çözüm elde edebilirsiniz.

Tutarlı ve düzenli ödemeler yaptığınızda, borç verenin borç para alırken daha düşük bir risk olduğunuzu gösterdiğini unutmayın. Ve bu, büyük borçları yolun aşağısında tutmaya gelince, ipotek edindiğiniz gibi güvenilir olacaksınız. Taşıt kredisi almak, güçlü bir kredi oluşturmak için mükemmel bir yapı taşı olabilir.

Advertisement

Leave A Reply