Tatlı Dil Her Kapıyı Açar Konulu Kompozisyon

0
Advertisement

Tatlı Dil Her Kapıyı Açar ile ilgili yazılmış olan bu konuyu kısaca açıklayan ve örnekler veren kompozisyon / yazı

Tatlı Dil Her Kapıyı Açar Konulu KompozisyonAtalarımız tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler. Yani ta geçmiş yıllarda dahi aynı Tatlı Dil Her Kapıyı Açar sözü gibi bir atasözümüz mevcuttur.

Her insanın karakteri olaylara yaklaşım açısı ve geçmişinde yaşadığı acı tatlı olaylar tatamen birbirinden farklıdır. Eğer ki insanların yaşamlarını birer barkod haline geitrebilseydik görecektiniz ki her barkod birbirinden oldukça farklı olacak ve birbiri ile eşleşen hiç bir barkod olmayacaktı. Ancak insanlar farklı olmalarına rağmen güzel bir çok ortak noktaları da vardır. Bunlardan birisi de insanların tatlı dile yani nazik davranış ve konuşmalara vermiş oldukları olumlu tepkiler.

Bu hem normal yaşamda, hem iş yaşamında hem de siyaset dünyasında oldukça etkili olan bir yöntemdir. Hani derler ya savaş sadece cephede değil masada da kaznılır işte tatlı dilde tam olarak olma sa da onun gibi bir etki yaratır hayatımızda. Çok büyük bir hata yaptığınızı varsayalım. Bu hata sonrası nazikçe özür dilmeke ve ne kadar üzgün olduğunuzu açıklamak mı daha etkili olur yoksa zeytinyağı gibi su üzerine çıkıp haklı konuma gelmeye çalışmak mı? İkinci durumu okurken dahi bir çoğumuzun aklına yaşadığı sinir bozucu bir olay gelecektir. Yani tatlı dilli olmayan nazik olmayan insanlardan hep uzak kalma eğilimi göstermemiz işte bu sebeplerden dolayıdır.

Tatlı dil her insanın kalbinin kapısını açan her kalbe uyan bir maymuncuk anahtarı gibidir. Bu anahtara sahip olmak ise gerçekten ama gerçekten çok kolaydır. Sadece kendimizi biraz zorlamamız sayesinde göreceğiz ki tatlı dilli nazik bir insan olmak sizi daha da mutlu edecektir.

Advertisement

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


Leave A Reply