Tavşancık Cupcakeler

0
Sponsorlu Reklamlar

Tavşan şeklinde cupcake yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler ve tarifi. Çocuklar için sevimli tavşan şekilli cupcakeler.

Tavşancık Cupcakeler

Tavşancık Cupcakeler

Kullanılacak Malzemeler:

Hazır cupcake hamuru yada sade kek tarifi için tıklayın.
Pasta Kreması
Pembe yada kırmızı gıda boyası veya çilekli pasta krema
Krema için süt
Şekelerlemeler, pasta süsü
Marşmelovlar
Cupcake kalıpları (Kağıt kek kalıpları)

Yapılışı:

Fırınınızı önceden 175 dereceye ısıtın. Sade kek hamurunu hazırlayın veya hazır satılan cupcake hamur karışımını üstünde yazılan tarife göre hazırlayın. Kek hamurunu kağıt kek kalıplarına dökerek pişirin. Piştikten sonra soğuması için yaklaşık 30 dakika bekleyin.

Pasta kremasını hazırlayın.(Hazır pasta kremalarını üzerindeki tarife göre hazırlayın) Kremanın üçte ikisini ayrı bir kaba alarak içine bir kaç damla kırmızı gıda boyası karıştırın. Böylelikle pembe krema elde edeceğiz. Gıda boyanız yoksa bunu çilek şurubu ile yada çilekli krema ile de yapabilirsiniz.

Cupcakelerin üstünü önce pembe krema ile kaplayacağız. Sonrasında da üstüne bir kaşık beyaz krema ekleyeceğiz. Kulakları yapmak için beyaz marşmelovları makasla ikiye bölün. Kulak şeklini almaları için kenarlardaki fazlalıkları da makasla almanız gerekecek. Kulakların içindeki pembe görüntüyü sağlamak için hafif pembeye boyadığınız şekerlere marşmelovların bir tarafını batırmanız gerekecek. Gözler ve burun için şekerlemeler ve çikolata kullanabilirsiniz. Bıyık için de çikolatalı pasta süsleri kullanılır.

Tavşancık Cup kekler

87%
87%
Müthiş

Şekline bakarak korkmayın sakın. Yapımı hiç de göründüğü gibi zor değil. Biraz el becerisi ve istek yeterli olacaktır. Üstelik çocukların sevinci görülmeye değer.

 • Lezzet
  10
 • Yapım Kolaylığı
  8
 • Ekonomiklik
  8
 • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
  0

Sponsorlu Reklamlar

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?