Telefonun Mucidi Alexander Graham Bell’in Anlamlı Güzel Sözleri (Resimli)

0

Ünlü mucit Alexander Graham Bell’in bakış açısından hayat ve icatlar. Alexander Graham Bell’den anlamlı resimli güzel sözler.

Alexander Graham Bell

Advertisement

Alexander Graham Bell

Alexander Graham Bell, telefonu icat etmesiyle ünlü efsanevi bir mucitti. Konuşma sanatını öğrendi ve annesi, büyük problem çözme becerilerini geliştirirken onu evde eğitti. İnsan sesi çalışmakla ilgilendi ve ailesi Boston’a taşındıktan sonra bir atölye kurdu. Orada, sesin farklı frekanslarda telgrafla iletilmesini amaçlayan bir cihaz üzerinde çalışmaya başlamak için yerel yatırımcılar tarafından desteklendi. Bu deneyler sırasında, insan seslerini teller aracılığıyla iletmekle ilgilenmeye başladı ve yetenekli bir elektrikçi olan bir asistan Thomas Watson’ı işe aldı. Ortaklıkları deneyi hızlandırdı ve kısa süre sonra ilk sesli mesajlarını teller aracılığıyla ilettiler. Ayrıca telefon üretmek için “Bell Telefon Şirketi” adlı bir şirket açtı. Orada ayrıca bazı birincil kayıt ekipmanı olan “Graphophone” u icat etti ve hatta Havacılık alanında önemli katkılarda bulundu.

Bir mucit olarak kendi adına 18 patenti vardı ve diğer 12 patentin bir parçasıydı. Fransız Hükümeti tarafından “Volta Ödülü” ve “Onur Lejyonu” dahil olmak üzere çeşitli ödül ve övgüler aldı. Bell, başarıları ve düşünceleri birkaç genç bilim insanını cesaretlendiren olağanüstü bir bilim adamıydı. Hayatını insanlığın yararına adadı. Birkaç konuda görüşlerini, fikirlerini ve bakış açılarını paylaşmak için en ünlü sözlerini topladık. Doğuştan gelen zekanızı gerçekten tatmin edici ve zenginleştirici bir şeye yönlendirmenize yardımcı olacak Alexander Graham Bell’in alıntı ve düşüncelerinin derlemesini gözden geçirin. Alexander Graham Bell’in ünlü alıntı ve düşüncelerinden oluşan bir koleksiyon.

Alexander Graham Bell Sözleri

9 Ekim 1876’da yapılan bu deneyde, aynı hat üzerinde ve karşılıklı olarak kullanılan aynı enstrümanlar ile geriye ve ileriye doğru yapılan gerçek görüşme, ilk kez gerçek bir mil uzunluğunda başarıyla gerçekleştirildi.

Morse, sadece bir ressam olmasına rağmen elektriksel zorluklarını aştı ve ben de her şey tamamlanana kadar pes etmek niyetinde değilim.

Advertisement

Telefonun diğer tüm elektrikli cihazlara göre sahip olduğu büyük avantaj, enstrümanı çalıştırmak için hiçbir beceri gerektirmemesi gerçeğidir.

Alexander Graham Bell Sözleri

Watson, … elektrik akımının yoğunluğunu değiştirecek bir mekanizma elde edebilirsem, içinden bir ses geçerken havanın yoğunluğu değiştiği için, herhangi bir sesi, hatta konuşma sesini bile telgraf çekebilirim.

Ne yeniyi deneyen ilk kişi ne de eskiyi bir kenara bırakan son kişi olun.

Sevgili öğrencim Mabel’e olan ilgimin, sadece arkadaşlıktan çok daha derin bir duyguya dönüştüğünü keşfettim. Aslında onu sevmeyi çok içtenlikle öğrendiğimi biliyorum.

 Alexander Graham Bell Sözleri

Advertisement
Tüm düşüncelerinizi elinizdeki işe yoğunlaştırın. Güneş ışınları odaklanmadan yakmaz.

Kitleleri eğitin, zeka standartlarını yükseltin ve kesinlikle başarılı bir ulusunuz olacak.

Telefondaki adamın konuştuğu uzaktaki kişiyi görebileceği gün gelecek.

Alexander Graham Bell Sözleri

Ara sıra gidilen yolu geride bırakın ve ormana dalın. Her yaptığınızda, daha önce hiç görmediğiniz bir şeyi bulacağınızdan emin olacaksınız.

Düzgün inşa edilmiş bir uçan makinenin uçurtma gibi uçurulabilmesi gerektiğini hissettim; ve tersine, uygun şekilde inşa edilmiş bir uçurtma, kendi pervaneleri ile sürüldüğünde bir uçan makine olarak kullanılabilmelidir.

Telefon, insanlara bir telgrafın gönderildiğini bildirmek için kullanılacaktır.

 Alexander Graham Bell Sözleri

Bazen kapanmakta olan bir kapıya o kadar uzun süre bakakalırız ki, açık olanı çok geç görürüz.

Amerika bir mucit ülkesidir ve mucitlerin en büyüğü gazetecilerdir.

Nihayetinde en başarılı erkekler, başarısı istikrarlı bir büyümenin sonucu olanlardır.

Tanrı yollarımızı harikalarla doldurdu ve kesinlikle yaşamdan gözlerimiz kapalı  geçmemeliyiz.

Alexander Graham Bell Sözleri

Advertisement

Sanırım, hepimiz hayatta gözlerimiz kapalı yürümeye çok meyilliyiz. Çevremizde ve ayaklarımızın dibinde hiç görmediğimiz şeyler var, çünkü hiç gerçekten bakmadık.

En büyük ölçüde başarıya ulaşması gereken … adım adım dikkatlice ilerleyen adamdır.

Gözlemleyin, Unutmayın, Karşılaştırın.

Fonetik veya hitabet hakkında hiçbir şey bilmeyen sıradan insanlar, mükemmel seslerden oluşan yavaş konuşmayı anlamakta güçlük çekerken, aksan ve ritim doğalsa, kusurlu bir gevezeyi anlamakta zorluk çekmezler.

Alexander Graham Bell Sözleri

Her şeyden önce hazırlık, başarının anahtarıdır.

Kapanan her kapı ile yeni bir kapı açılır.

Elektrik konularındaki bilgilerim metodik bir şekilde edinilmedi, ancak elime geçebildiğim kitaplardan ve kendi ellerimle yapabileceğim bu tür deneylerden alındı.

Büyük keşifler ve gelişmeler, her zaman birçok zihnin işbirliğini gerektirir. Yolu açtığım için övgü alabilirim, ancak sonraki gelişmelere baktığımda kredinin kendimden çok başkalarına bağlı olduğunu hissediyorum.

Alexander Graham Bell Sözleri

Başarı ile başarısızlık arasındaki tek fark, harekete geçme yeteneğidir.

Fikirleri zorlayamazsınız. Başarılı fikirler, yavaş büyümenin sonucudur. Ne kadar çalışılırsa çalışılsın, fikirler bir günde mükemmelliğe ulaşmaz.

Advertisement

Gece çalışmak için daha sessiz bir zamandır. Düşünceye yardımcı olur.

 Alexander Graham Bell Sözleri

Bir hedefe ulaşmak, diğerinin başlangıç noktası olmalıdır.

Bir gün Amerika’nın her büyük şehrinde bir adet telefon bulunacak.

Havanın kontrolünü sağlayan ulus, nihayetinde dünyayı kontrol edecek.

Alexander Graham Bell Sözleri

Henüz tamamlanmadı – ama bu öğleden sonra bazı cümleler anlaşıldı … Sonunda büyük bir sorunun çözümünü bulduğumu hissediyorum – ve telgraf tellerinin tıpkı su veya gaz evlere döşeneceği gün geliyor.  – ve arkadaşlar evden çıkmadan birbirleriyle sohbet eder.

Bir kapı kapanırsa diğeri açılır; ama kapalı kapıya o kadar uzun ve pişmanlıkla bakarız ki, bizim için açılan kapıyı göremeyiz.

 Alexander Graham Bell Sözleri

Bay Watson, buraya gelin. Sizi görmek istiyorum. [Telefonda söylenen ilk anlaşılır kelimeler]

Bu gücün ne olduğunu söyleyemem; Tek bildiğim, onun var olduğu ve ancak bir insan, tam olarak ne istediğini bildiği ve bulana kadar bırakmamaya kararlı olduğu o ruh halindeyken kullanılabilir hale geldiğidir.

Alexander Graham Bell Sözleri

Cihazımızı ilk önce tamamlayacak olan Bay Gray ile benim aramda bir burun yarışı var. Pratik bir elektrikçi olarak bana göre avantajı var – ama ses fenomenini ondan daha iyi tanıdığıma inanmak için nedenlerim var – böylece orada bir avantajım olsun.

Advertisement

Mucit, dünyaya bakan ve her şeyden olduğu gibi memnun olmayan bir adamdır. Gördüğü her şeyi geliştirmek istiyor, dünyaya fayda sağlamak istiyor; bir fikir peşini bırakmıyor. Buluş ruhu, maddileşme arayışıyla ona sahiptir.


Leave A Reply