Terazi Burcu Hakkında Her Şey, Özellikleri, Diğer Burçlarla Uyumu

0
Advertisement

Terazi burcunun özellikleri nelerdir? Terazi burcunun erkeği, kadını, diğer burçlarla uyumu, aşk ve iş hayatı. Terazi burcu hakkında her şey.

terazi

Kaynak: pixabay.com

TERAZİ
23 Eylül-22 Ekim

 • Yönetici Yıldızı: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatlan temsil eder)
 • Grubu: Hava, Negatif
 • Burcun Cinsiyeti: Erkek
 • Uğurlu Günü: Cuma
 • Uğurlu Sayısı: 1, 6 ve 22
 • Uğurlu Taşı: Opal, Pembe Kuvars
 • Uğurlu Renkleri: Pembe, Uçuk Yeşil
 • Uğurlu Çiçekleri: Pembe Gül, Krizantem
 • Uğurlu Kokuları: Gardenya, Yasemin, Gül
 • En Belirgin Özelliği: Saygı
 • En Büyük İdeali: Mükemmel dostluk
 • En Büyük Hatası: Özensiz
 • En Büyük Arzusu: Değerinin Anlaşılması
 • Etkilendikleri: Gülmeyi pek severler. Komik fıkralar ve hikayeler anlatın. Ama şarkı söylediklerinde sakın gülmeyin. Müziğe karşı kabiliyetleri olduğunu sanırlar.

Genel Olarak Terazi Burcu

Terazi burcunda hava elementi ile öncü nitelik birleşmiştir. Onun için terazi akılcı, bilgili ve dengelidir. Yöneticisi Venüs’ten uyum, güzellik ve zarafet almıştır. Hava elementinin etkisi ile her şeyden önce ortak saydığı kimse ile anlaşmayı arzular. Terazi aynı zamanda evlilik burcudur.

Terazi insanı güçlü bir adalet duygusuna sahiptir. Burcun simgesi terazi adaleti temsil eder. Eşitlik terazinin temel ilkelerinden biridir. Herkese iyi davranmak ister, kendisine davranılmasını istediği gibi davranır. Verdiği kadar almak ister, ilişkileri bu konuda dengeli olursa çok mutlu olur.

Olayların farklı yönlerini, geçmiş ile geleceği, bilinenler ile bilinmeyenleri karşılaştırmaya ve bunlar arasında tam bir denge oluşturmaya çalışır. Bu yüzden zor ve geç karar verir. Diğerleri onun her şeyi enine boyuna tartmak istemesini, tereddütlerini ve kararsızlığını anlayamaz. Başak insanının ayrıntılarla mükemmeli araması gibi terazi de sürekli olarak olayları tartarak dengeyi bulmaya çalışır. Terazi insanı sık sık haksızlıklardan şikayet eder, yaşamın haksızlıklarla dolu olduğunu kabul edemez ve kolayca küser.

Bu tutumundan kendini kurtardığı zaman son derece hoş ve cazibelidir. Kavgadan hoşlanmaz ve iyi bir arabulucudur. Terazi insanı güvenilir, iyi kalplidir ve arkadaşlarını hayal kırıklığına uğratmaz. Genellikle iyi, rahat, nazik, çekici ve neşeli bir insan olarak tanınır. Nerede neşeli ve sosyal olaylar varsa terazi de oradadır. Yalnızlığı hiç sevmeyen terazinin geniş bir arkadaş çevresi vardır. Toplum tarafından en beğenilen tipler teraziden çıkar. Konuk ağırlamasını iyi bilir ve herkesçe aranan bir konuktur.

Zor sinirlenir ama göründüğü kadar yumuşak değildir. Kızdığı zaman kasırga gibi eser, ortalığı toz duman altında bırakır. Öfkesi kendisini sarsıp hasta ettikten sonra biter. Otoriter olmasına rağmen bunu sevimliliği ile gizler. Kendi dediğini tatlılıkla ama mutlaka yaptırır. Terazi insanı inanılmaz derecede dürüsttür ama düşündüğünü her zaman söylemez. Nazik ve diplomatiktir.

Advertisement

Uyum ve güzellik terazinin hayatında çok önemlidir. Huzurlu olması için bunlar gereklidir. Sanatların çoğunu, tüm kültürel olayları sever. Sanatla uğraşmasa bile sanatçı bir ruhu vardır. Güzel sanatlar alanlarında başarılı olabilir. Bu burçta olanların çoğu antikaya düşkün olur. Ayrıca siyasette de başarılı olabilirler.

terazi

Kaynak: pixabay.com

Terazinin kefelerindeki denge, sık sık karşılaştıkları kararsızlığı, içsel ve dışsal kavgaları sembolize eder. Terazi insani evrimin yedinci aşamasını sembolize eder. Evlilik ve ortaklık ile bağdaştırılan terazi, aslında bireyin karşısındaki tüm insanları sembolize eder. Terazi birey ve toplum arasındaki dengeden sorumludur. Terazinin temel ihtiyacı ihtiras ve akıl arasındaki denge unsurunu bulabilmektir. Bu arayışında kendisine yardımcı olan en ö-nemli karakteristiği yargılama mekanizmasının objektivitesidir. Terazi kimi zaman, mesafeli, soğuk ve duygusuz gibi gözükse de aslında bu görünüm kaynağını objektif olmak isteğinden alır.

Kolay idare edilebilen bir yapısı olan terazi, herkes tarafından kolayca sevilir. Ancak terazinin kendisini anlayacak, takdir edecek ve belki de bir idol haline getirecek bir eşe ihtiyacı vardır. Terazi sosyal olarak dışadönük ve sevgi dolu bir partnerdir.

Toplantılara, partilere gitmeyi çok seven terazi, sosyal yaşamda kolayca fark edilir. Her ne kadar terazi insanları söz vermekten hoşlanmasalar da bir kez söz verdiler mi mutlaka yerine getirirler. Denge unsuru olan terazi finansal olarak da hayatında stabilizasyona ihtiyaç duyar. Pazarlık etmeden hiçbir şey satın almak istemeyen terazi, aslında bunu bir prensip olarak yapmaktadır.

Terazi Burcu İçin Aşk-İlişki-Uyum

 • Terazi-Koç: Verimli ve uyumlu bir beraberlik. Birbirlerini desteklerler.
 • Terazi-Boğa: Olumlu bir beraberlik.
 • Terazi-İkizler: Mutlu ve uyumlu bir beraberlik. İdeal bir çift.
 • Terazi-Yengeç: Uyumsuz ve tatsız bir beraberlik.
 • Terazi-Aslan: Her iki taraf akıllı davranırsa uyumlu bir beraberlik.
 • Terazi-Başak: Kişiliklerin uyuşmadığı, sorunlu bir beraberlik.
 • Terazi-Terazi: Uyumun, anlayışın olduğu mutlu bir beraberlik.
 • Terazi-Akrep: Duyguların tatmin edildiği, çiftlerin arasında çekim olan bir beraberlik.
 • Terazi-Yay: Uyum sağlanabilen bir beraberlik.
 • Terazi-Oğlak: Anlaşmakta zorlanabilirler.
 • Terazi-Kova: Uyum ve mutluluğun olduğu bir beraberlik.
 • Terazi-Balık: Beraberlik sürse dahi, mutsuz bir ilişki.
Terazi Burcu İçin Cinsellik

Aşka olan düşkünlüğü sonucu cinselliği de paylaşmaya önem veren bir burçtur. Çekici bireyler olan teraziler bu özelliklerini karşı cinsi etkilemek için kullanırlar. Seks yapacakları mekana çok önem verirler.

En önemli özelliği olan dengede yaşama felsefesini cinsellik sırasında da kullanır. Aceleci ve saldırganca sevişen biri teraziler için iticidir. Sosyal paylaşıma önem verdiği için cinselliği yaşamadan önce partneri ile bir şeyler paylaşmak ister. Aşk defteri oldukça kabarıktır.

Advertisement
Terazi Burcu ve Diğer Burçlar Arasındaki Cinsel Uyum

Terazi-Koç: Gerginlik, bu ilişkinin kuyusunu kazacaktır. Koç saldırgan ve huzursuzdur. Terazi mükemmeli arar ve barışçı bir arkadaş ister. Yapılarındaki bu temel farklılık, kaçınılmaz kavgalara yol açacaktır. Gene de iyi bir cinsel beraberlikleri olabilir. İyi yatak odası, kötü oturma odası arkadaşlığı. Sıradan bir ilişki, sıradışı bir evlilik.

Terazi-Boğa: Boğa, romantik terazi için fazla mülkiyetçi ve dünyevidir. Terazi, pek kısa bir sürede kıskanç bir arkadaş kazandığını anlayacaktır. Ne var ki, fiziksel açıdan uyumludurlar. Bu da bazı şeyleri çözebilir. Terazi, makul ve anlayışlı oluşu sayesinde boğanın kızgınlığını ve inatçılığını yener. Terazinin gözünün dışarıda olması boğayı çıldırtır. Eğlence ve oyun dolu bir ilişki ancak uzun süre ayakta kalamayacak bir evlilik.

Terazi-İkizler: Her ikisi de sevgilerini dizginleyemezler. Aşkları dünyayı yerinden oynatabilir ama söz konusu ikili bunu umursamaz. Gene de ideal bir ilişki. Her ikisi de ateşlidir ama ikisi de sahiplenme ve kıskançlık duygularından uzaktır. Birçok ortak yönleri vardır, yatakta da çok uyumludurlar. İyi bir ilişki, sıcak ve mutlu bir yuva.

terazi burcu

Kaynak: pixabay.com

Terazi-Yengeç: Yengeç aşırı eleştirici olabilir, özellikle de terazinin aşırı harcamaları konusunda. Yengeç evine yakın olmaktan hoşlanır, terazi ise gezip tozmaktan. Yengeç faydacı ve cimridir, terazi ise atılgan ve savurgan. Derinden bağlanan, güvenilir yengeç, terazinin yüzeysel duyguları ve tutarsızlığı karşısında dehşete düşer. Katlanılabilir bir ilişki ve katlanılamaz bir evlilik.

Terazi-Aslan: Bu ikili, birbirlerinin ihtiyaç ve isteklerine cevap verir. Aslan tutkulu, terazi yapıcıdır. Ve her ikisi de sekse düşkündür. Yatak odalarına giden yol parlak yıldızlarla kaplı. Eğer egoları çatışırsa, terazi teslim olacak taraftır. Uyumlu terazi için bu zaten fazla zor değildir. Strateji ve taktik silahlarıdır. Bu ateşli ilişki, tatlı ve sıcak bir evliliğe dönüşebilir.

Terazi-Başak: Başak kurallar kitabıyla yaşar. Oysa bu teraziye hiç uymaz. Başka kişilik farklılıkları da vardır. Tutumlu başak, parayla seksten fazla ilgilenebilir. Terazi bunu bağışlanmaz bulur. Başak dırdırcı ve eleştirici hatta hükmedici olabilir. Terazi bundan nefret edecek ve mutluluğu başka yerlerde aramaya başlayacaktır. Belirsiz bir ilişki, olabilecek en kötü evlilik.

Terazi-Terazi: Birbirlerine eşit tutkuyla bağlanırlar. Ortak pek çok noktaları vardır. Neşeli, sosyal, sevgi dolu bu insanlar uyuma ve güzelliğe de aşıktırlar. Ancak ilk heyecan geçtiğinde, büyük gerçek ortaya çıkar. Her ikisi de saklandıkları bulutların arkasından çıkarlar. Sevişmeleri mızmız bir nameye dönüşebilir. Yürüyebilecek bir ilişki ama evlilik için daha fazla olgunluk ve daha gerçekçi bir tavır gerek.

Terazi-Akrep: Akrep, sakin terazi için fazla kıskançtır. Akrebin bu dillere destan kıskançlığı, en ufak bir flörte bile izin vermeyecektir. Terazinin seks konusundaki gelişigüzel tavrı, akrebi çileden çıkarır. Akrep hükmetmelidir. Terazi ayak uydurmalıdır. Fiziksel çekimleri azımsanamaz ama bu manyetik alan ikisi arasında bir patlamaya neden de olabilir. Tutkulu, fırtınalı bir ilişki. Evlilik için de aynı şey geçerli.

Terazi-Yay: Yayın maceraya düşkünlüğü teraziyi asla sıkmaz. Terazinin ufak tefek flörtlerini yay hoşgörüyle karşılayacaktır hatta eğlenecektir. İkisi de iyi bir yatak arkadaşıdırlar. Bu ilişkide sorun olabilecek şey, yayın uslanmak bilmez yapısı ve özgür kalma isteğidir. Terazi ise gerçek bir hayat arkadaşlığı ve evde sağlam bir temel arar. Bu konuları halledebilirlerse, hem kısa hem de uzun vadede iyi bir ilişki gibi görünüyor.

Terazi-Oğlak: Oğlak teraziye karşı güçlü bir fiziksel çekim hisseder. Terazi de oğlağın tasarruf anlayışını yararlı bulur. Fakat terazinin tembel davranışları oğlağın burnundan solumasına yol açar ve terazi de oğlağın gizli çıkarcılığı karşısında düş kırıklığına uğrar. Oğlak, terazinin bu denli sosyal oluşundan hoşlanmaz. Bu ikili arasında, başarılı bir evlilik için olmaması gereken kişilik çatışmaları vardır. İlişkileri de kısa ömürlü olur.

Terazi-Kova: Bu ikilinin arasındaki uyum meşhurdur. Macera dolu bir yaşantı için terazi kovayı arar. Sosyallikten zevk aldıkları için halka yönelik işlerde çalışacaklardır. Birçok arkadaşları vardır. Gene de kendi özel zevklerini tatmin etmek için yollar bulurlar. Güzel bir sevişmeleri olacaktır, yatağı yapmayı unutsalar da! Seksi bir ilişki, heyecan verici bir evlilik.

Advertisement

Terazi-Balık: Karmaşık bir birleşim. Balığın narinliği, hassaslığı ve kendini adama duygusu terazinin hoşlanacağı şeylerdir. Ne var ki balık, baskın burçlardan biri değildir ve ihtiyaç duyduğu önderliği terazinin ona sağlaması zordur. Terazi, bir süre sonra balığın gına getiren bağımlılığından nefret eder. Balık da terazinin dış dünyaya duyduğu ilgiyi onaylamaz. Terazi hırçınlaşınca balığın dünyası yıkılır. Hem ilişki hem de evlilik, üzüntüden başka bir şey getirmez.

Terazi Burcunun Hediyesi

Güzel olan her şeye bayılan, zarif teraziye hediye alacaksanız, antika mağazalarını ve egzotik eşya satan yerleri dolaşmanız uygun olur. Değişik biblolar, pahalı takılar, biraz cesur kesimli, iddialı hatta deri kıyafetler, şık örtüler, kaliteli makyaj malzemeleri ve bakım kremleri onlara göredir.

Terazi Burcu İçin Tatil

Oldukça sosyal olan terazi insanı, tatil için büyük bir şehri ya da hareketli bir tatil yöresini tercih eder. Konforlu ve rahat bir ortamda olmayı sevdiğinden, çadırda bir tatil ona göre değildir. Teraziye kamp yapmaktan bahsederseniz faksı ve kablolu TV’si olmayan bir otel demek istediğinizi zannedebilir.

Terazi Burcunun Taşı

Süs taşı pembe kuvarstır. Aşkı temsil eder. Aşk ve kalbin taşıdır. Pembe kuvars Türkiye’de bir miktar bulunmaktadır. Terazi burcunun uğur taşları; opal, akuamarin, verdelit (yeşil turmalin), manyezit, jadeit, pembe ve dumanlı kuvarstır.


Leave A Reply