Tohum Bilimi ve Teknolojisi Taban Puanları 2020

0
Advertisement

Tohum Bilimi ve Teknolojisi taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Tohum Bilimi ve Teknolojisi olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Tohum Bilimi ve TeknolojisiTaban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Tohum Bilimi ve Teknolojisi okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Tohum Bilimi Teknolojisi

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Tohum Bilimi ve Teknolojisitaban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Tohum Bilimi ve Teknolojisi hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ / Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi / Tohum Bilimi ve Teknolojisi /. SAY / 15 / 5 / 221,66721 / 246,36881

Advertisement
70%
70%

Dünyada kullanılan tohumun 50 milyar doların üzerinde olması ve uluslararası tohum ticaretinin 9 milyar dolarlık bir değere ulaşması, bu sektörün dünyada endüstrileştiğinin göstergesidir.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply