Türklük İle İlgili Kompozisyon

6

Türkler, Türklük ile ilgili kompozisyon örneği, Türklük konulu yazı örneği. Türkler, Türklük hakkında kompozisyon, yazı.

Hareketli Türk Bayrağı Gifleri

Advertisement

Türklük İle İlgili Kompozisyon

TÜRKLER YENİLEMEZ

Napolyon «Türkler öldürülebilir lâkin yenilemezler» der. Gerçekten Türkler, tarihin en eski ve kahraman kavimlerinden biridir. Tarihi parlak zaferler ve başarılarla doludur.

İçinde bulundukları şartlar Türkleri hep mücadeleye itmiştir. Bu nedenle savaşçı bir millet olarak tarih boyunca daima kendi varlığını korumasını bilmiştir. Onun önünde en amansız kuvvetler bile dize gelmiş, aman dilemiştir. Onun kendisine güveni ve sonsuz imanı en güç şartlar altında bile onu üstün kılmıştır. Türk, cesaret ve verimlilik kaynağıdır. Tarihteki örneklerden anlaşılacağı gibi uygarlık alanında ışık saçışı, insanlık tarihi içinde haysiyet ve şeref sembolü oluşu en eski zamanlardan başlar.

Tarih boyunca yeryüzünde onun soylu varlığını parçalamak isteyenler olmuştur. Yakın tarihimizden bir örnek vermek gerekirse; Kurtuluş Savaşında Dünya Milletleri birleşip onu idam sephasına çekmek istediler. Cihanın iğrenç gülüşlerle can çekişiyor diye seyre koştuğu sırada bile asil Türk boyun eğmedi; şöyle bir silkinişle silkindi ki, üzerindeki zorlu kuvvetlerin hiç biri dayanamadı bu silkinişe… Karanlık içinde yepyeni bir Türk ilinin, Türkiye’nin doğuşunu seyretti cihan.

«Ne mutlu Türküm diyene»!

Advertisement


6 yorum

Leave A Reply