Türkoloji Bölümü Taban Puanları 2020

0

Türkoloji taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Türkoloji olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Türkoloji Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Türkoloji bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Türkoloji okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Türkoloji

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Türkoloji taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Türkoloji hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ (BİŞKEK-KIRGIZİSTAN) / Edebiyat Fakültesi / Türkoloji /. SÖZ / 10 / 10 / 231,33209 / 286,74944

BÖLÜM MEZUNU NE İŞ YAPAR? VİDEO

VİDEOSU:


Türkoloji Bölümü

55%
55%

Türkoloji veya Türklük bilimi, Türk halkları ve özellikle Türk dil ve lehçeleriyle ilgilenen bilim dalıdır. Türk dilini, edebiyat, tarih, din ve Türk toplumlarının manevi, maddi kültürünü sistematik şekilde toplar ve araştırır.

  • İş İmkanları
    5
  • Kazanma Zorluğu
    6
  • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
    0
Bir Yorum Yazmak İster misiniz?