Turtalarımızı Nasıl Süsleyebiliriz? Şekil şekil Turta Süslemesi

0
Advertisement

Mini turtalar (büyük tartlar için de uygulanabilir) hazırlayacaksanız ve bir fark yaratmak istiyorsanız, tart hamuru süslemeleri ile ilgili ipuçlarına bir göz atmanızda fayda var.

Süslü Turtalar

Kıvrımlı Kenar

Kıvrımlı Kenar

KIVRIMLI KENAR:
Kıvrımlı kenar yapmak için kalıbın kenarındaki yaklaşık 2 santimlik hamur çıkıntısını bir elinizin başparmağı ve diğer elinizin işaret ve baş parmakları yardımıyla hafifçe bastırarak kıvırın. Kalıbın tüm çevresi için bu işlemi uygulayın.

Örgülü Kenar

Örgülü Kenar

ÖRGÜLÜ KENAR:
Örgülü kenar yapmak için açtığınız hamuru şeritler halinde kesin ve örün. Örgüleri yerleştireceğiniz kenarı bir fırça yardımıyla ıslatın.

Şekiller Vermek

Şekiller Vermek

ŞEKİLLER VERMEK:
Küçük kesme kalıpları ile hamuru keserek şekillendirebilirsiniz. Bunun için evinizde bulunan küçük yıldız, kalp, çiçek şekillerini kullanabilirsiniz. Bunları kalıbın kenarındaki hamurun üzerine ıslatarak yapıştırabilirsiniz.

Petek Deseni

Petek Deseni

PETEK DESENİ:
Bal peteği deseni vermek için turtanın üstünü kaplayacak hamurdan küçük yuvarlak kesme kalıpları ile delikler çıkarın. Alttaki hamuru üste doğru kıvırıp, kapatın.

Advertisement
Kafes Şekli

Kafes Şekli

KAFES ŞEKLİ:
Kafes şekli yapmak için yine hamuru şeritler halinde keserek, kafes şeklinde yerleştirmeniz gerekiyor. Bunda bir değişiklik yapıp tırtıklı bıçak kullanabilirsiniz. Üste kafes ile alttaki hamuru bir çatal yardımı ile birbirlerine yapıştırabilirsiniz.


Leave A Reply