Üç Malzemeli Balerin Pasta Tarifi

0
Advertisement

İsmi enteresan ancak tadı muhteşem olan üç malzemeli balerin pasta malzemeleri ve yapılışı / tarifi ile ilgili bilgiler.

Üç Malzemeli Balerin Pasta
Malzemeler

1 poşet sade krem şanti
1 su bardağı kadar soğuk süt
1 paket kakaolu petibör bisküvi

Üç Malzemeli Balerin Pasta Tarifi

İlk olarak kremşanti ile soğuk süt mikser sayesinde koyu kıvam elde edene kadar çırpılır. Kakaolu bisküvinin üstüne bir miktar kremşanti sürülüp yayılması sağlanır. Başka bir bisküviyle üzeri kapatılıp uzun bir servis tabağına dik olarak yerleştirilir. Tekrar bisküvinin üstüne kremşanti sürülüp tabağa yerleştirilmiş olan bisküvilere yapıştırılarak sıralanır.

Bisküviler tamamlanıncaya kadar aynı süreç yeniden tekrarlanır. Bisküviler bittikten sonra, kalan kremşanti ile pastanın üzeri hoş bir biçimde sıvanır. Üzeri istek edildiği biçimde süslenir. Hazırlanmış olan balerin pasta soğuması ve dinlenmesi amacıyla buzdolabına kaldırılır.4 saat kadar dinlendirildikten sonra dolaptan çıkartılır ve köseden başlanarak verev biçimde dilimlenip servis edilir.

Advertisement

Not: Pastayı her dilimlediğinizde bıçağı temizlerseniz daha hoş ve temiz bir görüntü elde edersiniz.

Üstüne hindistancevizi ve kakaoyu karıştırıp, çikolata sosu sıkalım. Siz arzu ettiğiniz biçimde süsleyebilirsiniz. Üzerine meyve dilimleri, çikolata sosu, damla çikolata fındık fıstık gibi birçok şey eklenebilir. Bisküvilerin yumuşamasından endişe etmenize gerek yoktur çünkü krem anti yeteri kadar yumuşatmaktadır. Sütle ıslatmayı denememenizi tavsiye edilir. Çünkü bisküviler fazla yumuşayacaktır.

Afiyet olsun.


Leave A Reply