Uçak Elektrik Elektronik Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0

Uçak Elektrik-Elektronik taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Uçak Elektrik-Elektronik olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Uçak Elektrik-Elektronik Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Uçak Elektrik-Elektronik bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Uçak Elektrik-Elektronik okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Uçak Elektrik-Elektronik taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Uçak Elektrik-Elektronik hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Atılım Üniversitesi (Ankara) (Vakıf) – Uçak Elektrik ve Elektroniği (Burslu İng.) – SAY – 6 – 397,99256 – 101.648
  • Atılım Üniversitesi (Ankara) (Vakıf) – Uçak Elektrik ve Elektroniği (%25 İnd. İng.) – SAY – 37 – 240,45892 – 474.469

Uçak Elektrik-Elektronik Bölümü

75%
75%
Awesome

Bölümde öğrenciler, hava aracında bulunan elektronik cihazların bakım ve onarımının çağdaş yöntem ve teknikle nasıl yapılacağını öğreneceklerdir. Ayrıca sınıfta öğrendikleri temel elektrik ve elektronik konusundaki teorik bilgileri navigasyon, haberleşme, radar, uçuş kontrol ve cihazları gibi hava aracı elektrik sistemlerine nasıl uygulayacaklarının pratiğini yapacaklardır.

  • İş İmkanları
    8
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply