Ukrayna Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Ukrayna Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Ukrayna Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Ukrayna Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Ukrayna Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Ukrayna Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Ukrayna Dili ve Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Ukrayna Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Ukrayna Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

İstanbul Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) – Ukrayna Dili ve Edebiyatı (Örgün) – DİL – 26 – 349,26273 – 30.316

Advertisement

Ukrayna Dili ve Edebiyatı

65%
65%
Awesome

Ukrayna Dili ve Edebiyat Bölümü’nde, Ukraynaca’nın etimolojik kökenlerine yönelik eğitimler verilmektedir. Ukraynaca’nın dilbilgisi, grameri öğretilirken, öğrencilere okuma, yazma ve konuşma konusunda ileri derecede eğitimler verilmektedir.

  • İş İmkanları
    5
  • Kazanma Zorluğu
    8

Leave A Reply