Ulaştırma Mühendisliği Bölümü Taban Puanları 2020

0

Ulaştırma Mühendisliği taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Ulaştırma Mühendisliği olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Ulaştırma Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Ulaştırma Mühendisliği bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Ulaştırma Mühendisliği okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Advertisement

Ulaştırma Mühendisliği

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Ulaştırma Mühendisliği taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Ulaştırma Mühendisliği hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

YALOVA ÜNİVERSİTESİ / Mühendislik Fakültesi / Ulaştırma Mühendisliği /. SAY / 30 / 2 / 262,62911 / 277,69847

YALOVA ÜNİVERSİTESİ / Mühendislik Fakültesi / Ulaştırma Mühendisliği (KKTC Uyruklu) /. SAY / 1 / 0 / — / —

Advertisement

Ulaştırma Mühendisliği Bölümü

70%
70%

Bölümün amacı ulaştırma ağlarının plan, proje, yapım ve denetlenmesiyle uğraşan mühendisler yetiştirmek. Kara, deniz ve hava yolları ile demiryolu ve petrol, doğalgaz hatları gibi her türlü ulaşımın ekonomik, güvenlikli, temiz ve medeni bir şekilde yapılmasını teminde birinci derecede sorumluluk alabilecek şekilde eğitilmiş mühendislik dalıdır.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply