Ülkemizde İlköğretim Haftası

0
Advertisement

Ülkemizde ilköğretim haftası ile ilgili genel bilgilerin ve düşüncelerin yer aldığı ilköğretim haftası ile ilgili yazı / makale / kompozisyon örneği.

Ülkemizde İlköğretim Haftası

Ülkemizde İlköğretim Haftası

Ülkemizde ilköğretim haftası kutlamaları Eylül ayının genelde 3. haftasına denk gelen okulların açıldığı ilk hafta yapılmaktadır. Bu her sene okullar ne zaman açılırsa açılsın bu şekilde uygulanmaktadır.

İlköğretim Haftasında ülkemizde hafta boyunca ilköğretimin önemi ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenlenir. İlköğretim öğrencileri ilköğretim haftası boyunca çeşitli yazı ve kompozisyon yazdırılarak bilinçlendirilmeye çalışılmakta, okul ile ilgili ya da ilköğretim ile ilgili olarak bir çok şiir okunup ilköğretimin eğitim ,in önemini anlatan veciz güzel sözlerden oluşan karma çalışmalar yapılmaktadır.

İlköğretim haftası boyunca özellikle okul yönetimleri ve öğretmenler öğrencileri sürekli olarak eğitimin gerekliliğinden bahseder. Ayrıca kaliteli olma şartlarını sürekli olarak sıkmadan tekrarlayıp öğütleyerek öğrencileri hazırlarlar. Aynı zamanda içlerinde bulundukları eğitim yılına da motive bir şekilde başlatmayı amaçlamaktadır. Ancak en büyük amaç geleceğin sahibi gençlerin ve çocukların sağlam bir temel üzerine inşaa edecekleri eğitimleri alabilmeleridir. Bunun için gerekli bilinçlendirme ve ülkemiz için ve dünya için bilimin ışığında yürüyen kişiler yetiştirmektir.

Advertisement

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?