Ulusal İle İlgili Cümleler

0

Ulusal ile ilgili cümleler. Ulusal kelimesi içeren “Ulusal” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Ulusal İle İlgili Cümleler

  1. *** Paris Ulusal Bankası çeşitli yurtiçi bankacılık hizmetlerinin yanı sıra yatırım bankacılığı ve uluslararası bankacılık alanlarında da etkinlik gösterir.
  2. *** Ulusal Meclis 1975’te emir tarafından lağvedilmiştir.
  3. *** Parasız eğitim veren Asuncion Ulusal Üniversitesi (1890) ile özel Meryem Ana Katolik Üniversitesi (1960) dışında teknik ve meslek yüksek okullarıyla bilim enstitüleri vardır.
  4. *** Paris Gözlemevi, Fransız Bilimler Akademisi’nce yönetilen Fransız ulusal astronomi gözlemevidir.
  5. *** Barış döneminde toplumsal kalkınma, ABD’de ırklar arası uzlaşma, göçmen işçilere yardım, savaştan zarar görmüş bölgelerdeki sivil halka ve mültecilere yardım gibi konularda ulusal ve uluslararası çalışmaları yönetmeyi sürdürdü.
  6. *** AT & T, ABD Kongresi’nin bir kararı uyarınca 1918’de ulusallaştırılarak Amerikan Posta İdaresi’ne bağlandıysa da, 1919’da yeniden özel mülkiyete geçirildi.
  7. *** Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’yle (NASA) birlikte çalışan Jetli İtme Laboratuvarı’nı da kapsayan California Teknoloji Enstitüsü’nün (1891) kentte yer alması Pasadena’nın bir araştırma ve sanayi merkezi durumuna gelmesini sağladı.
  8. *** Ulusal birliğimizi bozmaya çalışan mihraklara karşı dimdik ayaktayız.

Advertisement

Leave A Reply