Ünlüler Arasında Yeni Bir Trend, Makyajsızlık Sendromu 3

27
Advertisement

Makyajsızlık Sendromu ünlüler arasında gerçekleşen yeni bir trend. İşte o çok sevdiğiniz ünlülerin makyajsız hallerinden oluşan serinin üçüncü kısmı.

Serenay Sarıkaya

Gözlerine eyeliner çektiğinde ve yanaklarını ışıltılı bir allıkla şenlendirdiğinde mi daha güzel yoksa hiç makyaj yapmadığında mı karar vermek oldukça zor! Hayır, siz merak etseniz de biz onun aşk hayatına değinmek yerine özene bezene yaratılmış yüz hatlarının aslında ne kadar sert açılara sahip olduğunu ve o lokum gibi cildinin nasıl kapatıcı sürmeden bile bu kadar canlı durduğunu anlatacağız. Gençliği cildinin diriliğinin kaynağı olsa da şu günlerde Alice müzikali için bol bol makyaj yapan Serenay Sarıkaya cilt bakımıyla ve yağ bazlı serumlarla gözeneklerinin nefes almasını sağlıyormuş. Sporsuz bir günü bile geçmediği için de istediğini yiyormuş! Şaka şaka, dengeli besleniyor tabii ki.

Hazar Ergüçlü

“Aa bu o kız değil mi? Hani şu öbür dizide oynamıştı” diyen annenizi duyar gibiyiz. Evet gerçekten de çok karakteristik biz yüzü var Hazar Ergüçlü’nün ve bir gördünüz mü bir daha unutmanız mümkün değil. Yukarı giden kaşlar, aşağı inen göz yapısı çok uyumlu bir tezat yaratmış ve makyajın her halinden tutun da makyajsız görünümün her tonunu kaldırabilen bir güzellik ortaya çıkmış. Simsiyah gür saçlarıyla oynamayı da iyi bilen Hazar Ergüçlü hiçbir şey yapmasa bile o saçlar yine şahane görünebiliyor. Gencecik capcanlı cildini korumak için her gece yatmadan önce temizlemek için bol suyla durulayan oyuncumuz çabasız doğal güzelliğe sahip olmanın keyfini sürüyor anlayacağınız.

Alina Boz

Biz onu şatafatlı kıyafetler ağır makyajlarla rol aldığı televizyon dizileriyle tanıdık. Tüm o katmanların altında çok duru bir güzelliği olduğu belli olan Alina Boz neyse ki kendi hayatında sadeliği tercih ediyor. Her sarışın yeşil gözlü kız güzel olmak zorunda olmasa da Alina Boz gerçekten çok güzel. Fazla renkli makyajların onda ağır durmasının sebebiyse küçük yüz hatları. Far sürecek kalem çekecek fazla bir alan yok, bunlardan bolca sürünce de ister istemez garip görünüyor. Alina Boz makyaj yaptığında güzelleşen hemcinslerine inat asıl makyaj yapmadığı zaman daha güzel. Kabul edin, çok sinir bozucu bir durum.

Pelin Akil

Anıl Altan’la Pelin Akil gördüğümüz en tatlı anne babalardan değil mi? Daha çiçeği burnunda ebeveynler olmalarına rağmen ikizleriyle oynadıkları oyunları izlerken mest oluyoruz, tüm derdimizi tasamızı unutuyoruz. Pelin Akil de aile videolarında ve fotoğraflarında sıfır makyajlı güzelliğini kelimenin tam anlamıyla konuşturuyor. Makyajı iyi kaldıran bir çehresi olan güzel oyuncu genelde bir göz kalemi bir de rimelle yetiniyor ve sade makyajları tercih ediyor. Makyajsız iyi görünebilmek için uğraşmasına ise hiç ama hiç gerek yok, cildi de güzel, saçları da. Zaten iki bebek tüm vaktini alıyordur, bir de cildiyle uğraşması gerekse hayat zindan olurdu diyor, bebeklerine sevgimizi gönderiyoruz.

Serenay Aktaş

Bir dönem profesyonel futbol oynamış olan Serenay Aktaş Survivor’da hem güzelliğini hem de azmini gözümüze gözümüze soktu. Erkeksi yüz hatlarıyla biraz ürkütücü bir güzelliğe sahip olan Serenay Aktaş, güçlü ve kaslı vücut yapısıyla da göz dolduruyor. Televizyon dizilerinde rol almaya başladığında onu ilk kez makyajla görenler şaşkınlığa uğradı desek yeridir. O sert görünümlü kadın gitti, yerine pastel tonlarla yumuşatılmış güzeller güzeli Serenay Aktaş geldi. Bakışlarının etkisini çok farkında olan ve gece makyajlarında gözlerini ön planda tutan farklı güzelimiz gündelik hayatında makyaj yapmayı sevmezmiş ve çantasında her zaman dudak kalemi ve rimel ikilisi bulunurmuş. Cildini korumak içinse kahve telvesine güvenirmiş ve tonikle derinlemesine temizlik yapmayı tercih edermiş.

Advertisement

Dilan Çiçek Deniz

Dilan Çiçek Deniz genelde özel kremlerle ve kapatıcılarla görünmez yapmaya çalıştığımız göz altı torbalarının bir insanda ne kadar güzel durabileceğini gösterse de o torbalar herkeste aynı etkiye sahip değil diye uyarmak zorundayız. Bir şampuan markasının yüzü olarak saçlarının güzelliğini zaten tescilledi. Yüzünün güzelliğini ise sade makyajlarla vurguluyor. Gencim, güzelim buyurun yakından bakın der gibi adeta. Çok bir şey de yapmıyor güzelliğini korumak için. Bizim salataya koyduğumuz bildiğimiz zeytinyağını alıyor hem saçına hem yüzüne sürüyor bitti gitti. O bebek gibi yumuşacık cildi kurumasın diye yatmadan krem sürüyor bir de, o kadar. Gece bir davete mi gidecek, hemen bir allık, bir eyeliner o da tamam. E ne diyelim, aynen devam.

Büşra Pekin

Büşra Pekin’in nasıl bilirsiniz desek, komik biliriz dersiniz. Peki tipi nasıl desek, toplu, esmer, cildi pürüzlü ve yeşil gözlü diye bir özet yaparsınız değil mi? Değil, yani artık değil. Büşra Pekin kendini adeta baştan yarattı. O esmer kız gitti, yerine caddede piyasa yapan balyajlı prototip geldi. Fazla kilolarından da kurtuldu fıstık gibi oldu. Makyajın bir kadını nasıl değiştirebileceğine güzel bir örnek teşkil ediyor. Makyajsız hali de çok güzel görünüyor. Bu konuya ciddi yatırım yaptığı da belli zira cildi artık pürüzsüz ve ışıldıyor. Dış görünümünü bir proje gibi ele alan Büşra Pekin’in içten gelen güzelliği gösterdiği çabayla birleşmiş ve dışa vurmak istediği güzel kadını ortaya çıkarmış.

Şebnem Bozoklu

Genelde komik rollerde görmeye alıştığımız Şebnem Bozoklu ağır karakter rollerinde de yeteneğini konuşturan usta bir tiyatrocu. Çizdiği tiplemelerde kendini şekilden şekle sokmayı da çok iyi beceren Şebnem Bozoklu saçlarını fönleyip gözlerinin çevresine kalem çektiğinde inanılmaz güzelleşebiliyor. Gözleri makyajsız olduğunda sıradan biri gibi görünen Şebnem Bozoklu bunu farkında olacak ki özel hayatında o eyeliner her zaman muntazam bir şekilde çizilmiş oluyor. Doğallığı ve samimi halleriyle güzel görünmenin aslında çok da önemli olmadığını bize her zaman hissettiren bu tatlı kadın son yıllarda zayıflama trendine kapılarak bize göre biraz fazla incelmiş olsa da içinin güzelliği gözlerinden fışkırmaya hala devam ediyor.


Serinin İkinci Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Dördüncü Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız


27 yorum

 1. süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
  coooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel ama azdaha kısa olabilir

 2. gökyüzüaşk on

  (A)nladımki sen varsın hayatımda..
  (S)ensizlik düşünemiyorum her nefes aldığım boyunca..
  (U)mudum hep var var olacak…
  (M)eleğim dedim hep ben sana…
  (A)şkın anlamını seninle anladım..
  (N)edeni sensin aşkımın çünkü bir tek sen varsın…

 3. ümmühan çetkin on

  ErtuqruL Séni çokkk SéviYoRum…. Sén benim yaşama sebebimm tekkk gerçeqimmmm ömrümmm hayatımın anLamısınn <3 <3 <3 seni herşeyden ve herkesten çokkk seviyorummm <3

  <3 <3 <3 <3 17.02.2014 <3 <3 <3 <3 <3

Leave A Reply