Ünlüler Arasında Yeni Bir Trend, Makyajsızlık Sendromu 4

0
Advertisement

Makyajsızlık Sendromu ünlüler arasında gerçekleşen yeni bir trend. İşte o çok sevdiğiniz ünlülerin makyajsız hallerinden oluşan serinin dördüncü kısmı.

Neslihan Atagül

Neslihan Atagül güzel kadınların maruz kaldığı medya zorbalığına daha fazla dayanamadı ve onun en belirgin özelliklerinden olan gözlerinin altındaki şişlikleri aldırdı. Aldırmak yerine onları daha da vurgulasaydı doğal güzelliğinin çabasız olduğunu söyleyebilirdik. Kapatıcı ve fondöten sürmeden doğal görünümüyle bile güzel olan Neslihan Atagül’ün bu doğallık için estetik müdahale yaptırmış olması onu bu yolda üstün çaba gösterenler kategorisine almamıza neden oldu. Kendini böyle daha iyi hissediyorsa seçimine saygımız sonsuz. Bize göre öyle de güzeldi, böyle de güzel. Yüz hatları da makyajla daha belirginleşiyor ve özellikle son zamanlarda gözlerini daha da vurgulayan makyajlar yapmayı seviyor. Toprak tonlarında pastel tonları da ona çok yakıştırıyoruz.

Songül Öden

Aslında kumral olduğu için yurdum insanı gibi sıradan olmasını beklerken, Songül Öden’in tipi başkalarıyla karıştırılamayacak kadar farklı bir güzelliğe sahip. Başının şeklinden biçimli burnuna kadar yüz hatlarını tek tek incelediğimizde ince kemik yapısının ona sahip olduğu zarafeti verdiği kanısına kapılıyoruz. Şöhreti Türkiye sınırlarının dışına taşan başarılı oyuncu doğal halinin de alımlı olması için mesai ve para harcayanlardan. Kalıcı makyaj teknolojisinden yararlanan Songül Öden’in göz çevresinden hiç ayrılmayan göz kalemi efekti çok başarılı. Kirpiklere de perma yapılmış, rimelsiz bile etkili bakışlar yakalanmış. Tek eleştirimiz çağın tutkusu olan fazla şişirilmiş olan dudakları. Makyajsız görüntülerde dolgulu dudaklar çok yapay duruyor ne yazık ki.

Yasemin Özilhan

Yasemin Özilhan’ın hayatı küçükken okuduğumuz prenses masalları gibi. Bir gün dizi oyuncusuyken ertesi gün eşiyle bulutların üzerinde bir hayata geçiş yapan güzel oyuncudan yıllardır ses soluk çıkmıyordu. Yakın zamanda yine aramıza dönen Yasemin Özilhan setleri özlemiş ve yepyeni kurallarla oyunculuğa geri dönmeye hazırmış. Demek ki çok fazla servet de bir süre sonra sıkıcı oluyormuş oh be diyoruz. Aradan geçen yıllara rağmen güzelliğinden ve gençliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Yasemin Özilhan’ın doğal görünümünün kusursuz olmasının faturasını görmek istemiyoruz çünkü hayat boyu birikim yapsak yine de yetmez diye düşünüyoruz. Sadece eskiden incecik olan kaşlarının yerini son moda kalın kaşların aldığını fark ediyoruz ve genç görünmek için mi yapıldı acaba diye sormadan edemiyoruz.

Helin Avşar

Magazin basınını çok sık takip etmeyenlerdenseniz, muhtemelen Helin Avşar’ın geçirdiği değişimden haberiniz yoktur. Hatta fotoğrafı ilk gördüğünüzde bu kim diye sormuş da olabilirsiniz. Hülya Avşar’ın sansasyonel kız kardeşi Helin Avşar yıllarca çok açık platin sarısı saçları ve yay kaşlarıyla tanıdığımız renkli bir kişilikti. Görünüm her şeydir mottosuyla yaşayan hemcinsleri gibi o da makyajı çok ciddiye alanlardan. Saçlarının rengini kahve tonlarına çeviren Helin Avşar, modaya uyup kaşlarına kalıcı boya yaptırmış ve iyice kalınlaştırmış. Burnuna ve dudaklarına estetik müdahalelerde de bulunan Helin Avşar gerçekten bambaşka biri olmuş. Ha güzel olmuş mu, olmuş, hakkını yemeyelim. Ancak aynı görünüme sahip birçok kadının tıpatıp aynısı olmuş.

Seda Bakan

Baştan söyleyelim, hiç uğraşmadan bu kadar güzel. Ne detoks, ne cilt bakımı, sadece ve sadece gül suyu. Evet gerçekten de Seda Bakan’ın sıfır makyajlı hali filmlerde oynayacak kadar güzel. Çoğu meslektaşı gibi bakımlı görünmek için kuaföre koşmasına da gerek yok çünkü o saçlar duştan çıkınca kendiliğinde dalgalanıyor. Sinirden yanaklarınızı ısırmaya başladıysanız yapmayın etmeyin, dünyanın düzeni bu. Bazıları ne zaman ne de para harcamadan güzel olabilir, kabul edin artık bu gerçeği. Hayır bir de sempatik, iyi huylu ve zarif bir kişiliği olunca kızamıyoruz da bu çabasız güzelliğe. Makyaj yaptığında göz kamaştırdığını da ekleyelim ve bitirelim.

Advertisement

Ece Uslu

Ece Uslu güzelliğiyle yıllara meydan okuyor. Yaz kış demeden havuzda yüzerek tüm bedenini zinde tutmayı başaran güzel oyuncu pilates yapmayı da hiç ihmal etmiyor. Makyaj tercihleri genelde o güzelim gözlerini ön plana çıkarmaya yönelik olan Ece Uslu’nun makyaj yapmadığında güzelliğinden hiçbir şey eksilmiyor. Yaşının gerektirdiği kadar cilt bakımı yaptırdığını vurgulayan Ece Uslu, zamanla su kaybı yaşayan hücrelerinin yenilenmesi için özel cilt vitaminleri ve serumlar kullanıyor. Cildinin nem dengesini sağlayacak su içeriği fazla olan armut gibi besinleri tüketmeye de önem verdiğini belirten Ece Uslu güzel görünmek için tam kararında bir çaba göstererek takdirimizi kazanıyor. Armut konusunu da hemen teste tabi tutacağımızı belirtelim.

Hatice Şendil

Televizyon dizilerinin patlama yapmaya başladığı dönemde başrolleri hep Hatice Şendil kapardı. Sadece güzelliği değildi onu bu kadar popüler kılan. Bakışlarında hüzünle karışık bir saflık vardı. Televizyonun karşısında bakmalara doyamazdı insan o bakışlara. Makyaj seçimlerinde bu naifliği hep ön plana çıkarırdı. Cildini kapatıcılarla pürüzsüz hale getirip gözlerine doğal renklerde ışık vermeyi de hala sürdürüyor. Doğuştan gelen güzelliğine mutlu ve huzurlu bir hayat eklenince çaba göstermesine gerek kalmadan duru güzelliğini korumaya devam ediyor. Evlenip aile hayatına önem vermeye başladığından beri onu artık çok fazla projede göremesek de arada magazin gündeminde rastladığımız makyajsız fotolarında hala bir içim su olduğunu fark etmemek mümkün değil.

Yeliz Yeşilmen

Sansasyonel çıkışlarıyla gündemde kalmayı seven güzeller güzeli Yeliz Yeşilmen makyajı sadece ekranlardayken yapmayı sevenlerden. Aile hayatındaysa makyajla hiç oralı olmuyor. Geçiriyor eşofmanları, saçlarını şöyle bir tepeden apar topar bağlıyor, sıfır makyajla başlıyor ev videoları çekmeye. Makyajsız halinin makyajlı halinden çok ama çok farklı olduğunu söylememize gerek yok herhalde. Ama hangimiz gündelik ev hayatımızı fönlü saçlar veya parlatıcı allıklarla geçiriyoruz ki? Yeliz Yeşilmen makyaj yapmadığı zaman nasıl göründüğünü hiç umursamadığı için de bize söz söylemek düşmez. Saatlerce yosun maskelerinin gözeneklerinde etki göstermesini beklemektense çocuklarıyla dans etmeyi ve müzelere gitmeyi tercih ettiği için o bizim için hep çok güzel.

Gizem Karaca

Aslında minicik bir yüzü var Gizem Karaca’nın. Normalde çehresindeki unsurları minik olan kadınlarda makyaj ya çok ağır durur ya da makyaj kendini fazla gösteremez diye bilirdik ama Gizem Karaca bu genel kanıyı bir çırpıda siliyor. Makyaj yapmadığında gördüğünüzde onu lise öğrencisi bile sanabilirsiniz, o kadar küçük duruyor doğal haliyle. Makyaj yaptığında ise her makyajla bambaşka birine dönüşüyor. Ciddi iş kadınından rock şarkıcısına kadar hemen her tür tiplemeye girebilen yüzünün sırrını biz çözemiyoruz. Hayır hepimiz makyaj yapıyoruz ama aynada hep aynı insanı görüyoruz. Gizem Karaca ruh haline göre koyu renklerle ciddi bir görünüme, pastel tonlarda masum iyi aile kızına, bronz tonlarlaysa bildiğiniz melez güzellerine dönüşebilme şansına sahip diye az kıskandık evet.

Özge Gürel

Kocaman siyah yuvarlak gözlerini perdeleyen kakülleriyle tanıştığımız Özge Gürel kendini sürekli yenileyerek bocalamamıza neden oluyor. Hayır yani o kadar alışmışız ki alnını görmemeye, bazı prodüksiyonlarda karşımıza açık alınla çıktığında ilk başta tanıyamıyoruz. Makyajları ise genelde ya kırmızı allıklar ve pastel kırmızı rujlar ya da natürel tonlarda. Hep rimel sürdüğü gözleri makyajsızken de aynı etkiye sahip. Genç ve taze cildi için söyleyecek fazla sözümüz yok, güzel mi güzel. Zaten o da kendi hayatında doğal ve sadeliği seçiyor, hiç uğraşmadan güzel olmanın keyfini sürüyor. Makyajı çok tercih etmemesini de onaylıyoruz, çünkü uzak gelecekte zaten hep yapmak zorunda kalacak, şimdi ne gerek var.


Serinin Üçüncü Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Beşinci Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Advertisement


Leave A Reply