Ünlüler Arasında Yeni Bir Trend, Makyajsızlık Sendromu 6

0
Advertisement

Makyajsızlık Sendromu ünlüler arasında gerçekleşen yeni bir trend. İşte o çok sevdiğiniz ünlülerin makyajsız hallerinden oluşan serinin altıncı kısmı.

Rihanna

Rihanna müzikte kendini kanıtlarken bir yandan da rüküş makyajlarıyla ben bunu seviyorum, siz ne derseniz deyin tadında takılmaya devam ediyor. Barbados’un suyundan mıdır bilinmez ama doğuştan gelen açık yeşil gözleri, sütlü kahve cildiyle egzotik bir güzelliğe sahip Rihanna hiç makyaj yapmadığında da harika görünebiliyor. Ama nedense Rihanna annesinin rujunu sürmeyi seven küçük bir kız misali, takıp takıştırıyor, sürüp sürüştürüyor. Hele o metrelerce uzun ve sivri takma tırnakları görünce, acaba nasıl yemek yiyor diye merak etmemek elimizde değil. Hayır yani doğallık revaçtayken neden hala bunca detayla uğraşıyor onu anlayamıyoruz. “Kızım sen Rihanna’sın zaten, çek bir eyeliner çık, gez, toz” diyesimiz geliyor valla.

Alicia Keys

Hiç makyaj yapmadan kırmızı halıya giden ünlü duydunuz mu? Duymadınız mı? Aaa, o zaman Alicia Keys’in birkaç yıldır dünyaya yayılan #nomakeup (makyaj yok veya makyajsız) akımının öncülerinden olduğundan da haberiniz yok. Alicia Keys kliplerinde bile makyaj yapmayı bıraktı, çilli açık kahverengi tonlarındaki cildini yakın plan çekimlerle gururla sergiledi. Vay be arkadaş, kadındaki özgüvene bak dedirtti. Sonra ortaya çıktı ki, bu doğallık aslında öyle hiçbir şey yapmamak değilmiş. Cildi taze göstermeye yarayan tüm yöntemleri kullanarak daha çok para ve zaman harcanıyormuş. Bir de bu doğal güzelliğe geçenler makyajlılara üstten bakmaya başlamış ve bu akıma katılmak için toplumsal baskı hissetmeye başlamış ünlüler. E haliyle konuyla ilgili sosyolojik bir tartışma yıllardır gündemden düşmüyor.

Jennifer Lopez

New York’un kenar mahallelerinden dans ederek çıkmayı başaran ve yükseklere çıkmayı o gün bugündür bırakmayan Jennifer Lopez azmin neler başarabileceğinin canlı kanıtı. Stüdyoda saatlerce çalışarak en güzel şarkıları söylüyor, sahne şovlarındaki dans rutinlerini günlerce yaptığı provalarla mükemmelleştiriyor, filmlerde oynadığı karakterleri gerçekten hissederek seyirciye yansıtıyor ve spor yapmayı gününün vazgeçilmez bir parçası haline getirdiği için 50 yaşında bile sıkı vücuduyla biz cips severleri utandırıyor. Makyaj ve saç kombinasyonunda her seferinde level atladığını gösteriyor. Ailesine ve çocuklarına gününün büyük bir bölümünü ayırmaya önem veriyor. Ve tüm bunlara vakit bulmasına ek olarak doğal, yani yeni uyanmış sıfır makyajlı haliyle bizleri çatırt diye çatlatacak kadar güzel görünüyor. E pes!

Bella Hadid

Bella Hadid ve kız kardeşi Gigi Hadid kendilerine doğuştan bahşedilen güzelliklerini mankenlikte kullanmasalardı podyumlar ağlardı herhalde. Dünyaca ünlü moda evlerinin hemen her defilesinde başrolü verdiği Bella Hadid’in kemik yapısı kız kardeşine oranla biraz daha dikkat çekici olduğu için listemize girmeye hak kazandı. Eskimoları andıran çehresiyle kuzey kutbundan çıkıp gelmiş gibi duran ünlü mankenin göz altlarındaki hafif çökmeleri gördüğümüzde hoş bir iç rahatlaması da yaşamadık değil şimdi. Cildinin makyajsız bile taptaze durduğunu, makyajın bin tonunu süper yansıttığını ve kazanç kapısı olan güzelliğini korumak için epey emek sarf ettiğini söylememize gerek yok değil mi?

Lady Gaga

Aykırılık kanında var Lady Gaga’nın. Üzerine gerçek çiğ etleri yapıştırıp ödül törenine giden birinden bahsediyoruz sonuçta. Makyaj ve kostüm alanında aklımıza hayalimize gelmeyecek tasarımlarla karşımıza çıkmayı da huy edindi artık. Sarsıcı etkiye sahip makyajları seven Lady Gaga’nın güzellik normlarının dışında kalan yüz yapısı bütün o renkleri nasıl kaldırıyor anlayamıyoruz. Biz yapsak boya kutusuna düşmüş gibi oluruz ama Lady Gaga yapınca klas duruyor. Makyajsız güzellik kervanında ön sıralarda yer alan Lady Gaga buzlu banyolardan kan yapıcı masajlara kadar bilip bilmediğimiz her tür yöntemi ve ürünü kullanıyor tabii ki. “A Star is Born” filmindeki doğal görünümlü sahnelerinde gerçekten sıfır makyaj olduğunu öğrenince afalladık resmen!

Advertisement

Adele

Bizim tombiş Adele zayıfladığından beri sempatik yuvarlak yüzü upuzun bir hale dönüştü. Tamam sağlığı için fazlalıklarından kurtulması gerekiyordu ama bu kadar değişim fazla oldu. Önceki haline makyaj daha çok yakışıyordu bizce. Kaşlarını da iyice koyulaştırdığı için o yumuşak ifadesinden geriye pek bir şey kalmadı. Yine kalın sürmeler siyah rimel kullanıyor ama işte biz alıştığımız Adele’i görmek istiyoruz. Doğal hali ise gerçekten doğal diyelim. Yer yer lekeler ve birkaç sivilceyle bezenmiş görüntüsünü kendisinin bile isteye tüm dünyayla paylaştığını belirtelim, nasıl göründüğü ne kadar umursamadığını anlayın. Yazdığı şarkı sözlerindeki samimiyetin aynısını doğal fotoğraflarında da göstermesiyse tam puanı hak ediyor.

Britney Spears

Her çıkışın bir inişi olacak tabii. Britney Spears’in de inişi yıllarındayız artık. Bir dönem her çıkardığı klip, her düet yaptığı star, her verdiği konser gündemde ilk sıraya otururken, artık ilgi çekmek için yaptığı sansasyonel olaylar bile haber değeri taşımıyor maalesef. Makyaja gelince, eski günlerde makyajın onu ne kadar güzelleştirdiğine şahit olmuştuk. Ancak arada yaşadığı buhranlara da şahit olunca makyajın altındaki acı gerçeğe de defalarca maruz kaldık. Yoga ve dans sayesinde fiziğini hala koruyan Britner Spears’ın bugünlerde kendi paylaştığı doğal fotoğraflarını gördüğümüzde de “Kam on Britniy, biraz kendine bakman lazım” diye dürtesimiz geliyor.

Salma Hayek

Frida Kahlo’yu canlandırdığı filmiyle hafızamıza kazınan Salma Hayek’in almış başını giden yaşına rağmen hala çok güzel ve alımlı olduğunu görmek hepimizin geleceğe dair umutlanmamızı sağlıyor. Tam bir latin havası olan Salma Hayek yaz kış demeden bronz görünen ten rengiyle zaten hep 1-0 önde gidiyor. İddia ediyoruz, makyajsız en güzel ünlü diye bir yarışma yapsak birinciliği tartışmasız Salma Hayek alır. Makyaj yaptığında sanki o büyü bozuluyor gibi gelmiyor mu size de? Peki 50 küsur yaşındaki Salma Hayek’in cildini koruma sırları ne diye sorarsanız, aynı bizim ünlüler gibi manav ürünlerini kullanıyor diye yanıtlarız. Salatalık maskeleri, kayısı kürleri ve karpuz sulu toniklerle cildine nefes aldırıyormuş. Doğallığı doğal ürünlerle koruyor anlayacağınız.

Cindy Crawford

George Michael’ın 1990 yılında yayınlanan “Freedom” klibinde yer alan dünyaca ünlü mankenler arasında herkes sadece onun olduğu sahneyi görmek için dakikalarca beklemişti. Cindy Crawford döneminin bir numaralı mankeniydi. Ne Iman, ne Linda Evangelista ne de Naomi Campbell onun eline su dökemezdi. Bu da tesadüf değildi tabi. Mükemmel simetriye sahip yüzüne baktığınızda gözleri, burnu, alnı ve dudakları arasındaki kusursuz orantıya hayran olmamak imkansızdı. Şimdilerde 54 yaşına gelen Cindy Crawford hala aynı simetriye sahip mi bilemiyoruz, zira alnına yaptırdığı dolgu çok belirgin bir gerginlik yaratmış durumda. Makyajsız güzel görünme konusuna da çok önem vermiyor gibi, zira gözlerini çevreleyen kırışıklıkları özel filtrelerin arkasına saklamıyor. Güzelliğini tescillemiş Cindy Crawford’a söz söylemek bize düşmez değil mi?

Heidi Klum

Yıllardır ekranlardan ve podyumlardan bir saniye bile uzak kalmayan Heidi Klum, güzelliği bitene kadar her anı değerlendirecek gibi duruyor. Koca gözleriyle tezat oluşturan minik burnu ve ince dudaklarıyla değişik bir güzelliğe sahip olan ünlü manken mankenlik kariyerinde edindiği engin tecrübeyi moda yarışmalarında jüri üyeliğine taşıyarak kendine yeni bir iş alanı yarattı. Yeni işi sürekli televizyona çıkmasını gerektirdiği için makyaj onun hayatının büyük bir parçası olmaya devam ediyor haliyle. Makyaj öncesi ve sonrası fotoğrafları paylaşmaya bayılan Heidi Klum makyaj yapmadığı zaman çok farklı duruyor. O gözlere kalem çektiği zaman neredeyse renkli lens takmış gibi görünmüyor mu? Cilt renginin soluklaşmasına alışkınız da, göz renginin değişmesini ilk kez görüyoruz.


Serinin Beşinci Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Yedinci Kısmına Geçmek İçin Buraya Tıklayınız

Advertisement


Leave A Reply