Ünlüler Arasında Yeni Bir Trend, Makyajsızlık Sendromu 7

0
Advertisement

Makyajsızlık Sendromu ünlüler arasında gerçekleşen yeni bir trend. İşte o çok sevdiğiniz ünlülerin makyajsız hallerinden oluşan serinin yedinci kısmı.

Lana Del Rey

Şaşı değil, şehla şehla. Hatta eyeliner ve göz kalemi daha da belirginleştiriyor gözlerinin şehlalığını. O boğuk sesiyle insanı alıp başka diyarlara sürükleyen Lana Del Rey makyajda en çok gözlerinin kenarından yukarı doğru kıvrılan sürme olayını seviyor. Rimelle uzattığı kirpiklerinin ucuyla birleşen o kıvrık eyeliner kirpiklerini olduğundan da uzun gösteriyor. Zaten makyajın en eski tüyolarındandır bu teknik. Lana Del Rey’e de biri zamanında öğretmiş bu tekniği, o da belli ki çok sevmiş bu olayı. En makyajsız halinde bile o kıvrık kenarlar orada. Makyaj yapmadığı zaman gözlerini gördüğümüzde anlıyoruz eyelinerdan vazgeçememesinin asıl nedenini. Dudaklarının şişme bot gerginliğine yorum bile yapmıyoruz.

Kate Middleton

Beline tam oturan ceketler, hiç pot yapmayan elbiseler, tüylü çiçekli şapkalar. Kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton’ı çoğunlukla bu kusursuzlaştırılmış imajıyla görmeye alışkınız. Yanaklarını çok uçuk bir pembe allıkla renklendirirken gözlerine sadece hafif rimel ve ince göz kalemi sürmeyi tercih eden Kate Middleton’ı makyajsız görmek pek kolay değil. Kraliyet ailesini temsil eden herkesin uyması gereken münasip kılık kıyafet kurallarına harfi harfine uyması gerekenlerin en başında gelen Kate Middleton ender olarak yakalanan makyajsız fotoğraflarında da hiç fena durmuyor. Göz altları yaşını ele vermeye başlamış olsa da, kapkara kirpikleri sayesinde göz konturu belirginliğini koruyor.

Meghan Markle

Prensle evlenmesi olay, annesinin ırkı olay, kocasını kraliyet ailesinden ayrılmaya ikna etmesi en bomba olay. Bu kadar tarihe geçmek ister miydi bir de Meghan Markle’a sormak lazım. Aktrislikten kraliyet ailesine gelin olmaya giden yolculuğunda İngiliz basını yüzünden oldukça zor günler geçiren Meghan Markle ve Harry sivil hayata geçmeye karar verse de, medya onların peşini hayat boyu bırakmayacak gibi. Bu da Meghan’ın bakımlı görünmeye devam etmek zorunda olması demek oluyor. Makyaj seçimlerini genelde parlatıcı ve aydınlatıcı krem formundaki fondötenlerle yapmayı tercih eden Meghan Markle’ın makyajsız hali de yanaklarındaki çiller sayesinde çok tatlı duruyor. Öyle aman aman bir güzelliği olmasa da koskoca prensin kalbini çaldığı için biz ne desek boş.

Ariana Grande

Oyuncak bebek fabrikasında üretilmiş gibi duran bir imaja sahip olan Ariana Grande’nin stilini yaratan ekibin ruh halini acil incelemeye almak gerekir. Yerleri süpüren takma saçları boynuna zarar verecek diye endişelenmemek elde değil. O minnacık yüzüne o kadar ağır takma kirpikler takmalarının arkasındaki asıl hedef nedir? Ariana Grande’nin etrafındaki tüm cam yüzeyleri çatlatacak kadar üst oktavlara çıkabilen sesi yeterli değil midir? Şarkıları güzel seviyoruz ama kızcağıza giydirilen kıyafetler, yapılan makyajlar o kadar yoğun bir görüntü kalabalığı yaratıyor ki başımız ağrımasın diye 10 saniyeden daha uzun süre bakamıyoruz. Ariana yavrum kendini kanıtladın artık, bak biz bile tanıyoruz seni, hadi sen de katıl doğal güzellik akımına da rahat edelim.

Selena Gomez

Selena Gomez bizim gözümüzde hala çocuk. Bir türlü büyüdüğünü kabullenemiyoruz. Çok küçük yaşta TV dizilerinde oyunculukla başlayan kariyerine listelerde hep bir numara olan bir şarkıcı olarak devam eden Selena Gomez’in illa kadınsı görünme çabası maalesef onda iyi durmuyor. Büyük aşkı Justin Bieber’ın gidip Hailey’le evlenmesinin ardından acılarını anlattığı albümüyle büyük başarı yakalayan Selena Gomez’in son çıkardığı kliplerde yaptığı yoğun makyajlarla daha da dişi görünmeye çalışma çabaları bizi kederle dolduruyor. Selena Gomez’e buradan çağrıda bulunuyoruz ve lütfen sadeleş diyoruz. Latin Amerika kökenlerinden gelen doğal cilt rengi, badem gözleri ve koyu kirpikleriyle doğal hali, her rengini denediği makyajlı hallerine bin basar.

Advertisement

Hailey Bieber

Makyajlı Hailey Bieber sanki son yılların imaj fabrikasında üretilmiş gibi duruyor. Kaşlardan başlayalım, makineyle çizilmiş, boyanmış, mükemmel açıda ve yapay. Gözler desen, eyelinerla bambaşka bir biçim verilmiş, rimel ve beyaz kalem desteğiyle olduğundan büyük gösterilmiş. Burun aslında daha geniş ama aydınlatıcıyla inceltilmiş, tam ucuna da minik bir ışık yansıtan nokta konulmuş. Dudaklar tam dozunda dolguyla ve en uygun tonda boyanmış. Göz altlarıyla elmacık kemikleri arası da daha açık renkte boyanarak simetrik yüz hattı efekti verilmiş. Tüm bunları çıkardığında ise geriye eh işte biri kalıyor. Justin Bieber’ın eşi olmanın getirdiği popülerlikle podyumlarda dev markaların mankenliğini yapan Hailey Bieber’ın doğal halinin neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Sahi ne buluyorlar bu kızda?

Miley Cyrus

11 yaşında Disney’in çocuk dizisi Hannah Montana’da başrolü kaptığından beri makyaj yapan Miley Cyrus çılgın imaj denemeleriyle gündemden hiç düşmedi. Makyajı gerçekten iyi kullanmayı biliyor. Makyaj yapmadığı zamanlardaysa yüz yapısındaki kusurlar belirginleşiyor. Aslında kalkık burnu, açık yeşil-mavi karışımı gözleri, bembeyaz hafif dişlek haliyle güzel olması gerekirken, balık gibi hep açık duran ağzı, gereğinden fazla ince olan kaşları ve Sahra Çölü kadar geniş yanakları dengeyi bozuyor. O da alıyor eline fırça paletini boyuyor da boyuyor yüzünü. Makyajla ancak idare eder bir kıvama gelen yüzünün ön planda olmasını istemediğinden olsa gerek çılgın sahne kostümleriyle dikkati başka yöne çekmeyi deniyor. Yıllardır sansasyonel çıkışlar yapmasının arkasındaki sebep de Madonna’yı örnek almasıymış.

Natalie Portman

“Léon” filmindeki üstün performansıyla ve gencecik güzelliğiyle hayatımıza giren Natalie Portman, genç yaşta şöhret olup saçmalayan meslektaşlarına inat kariyeri boyunca ağır başlı çizgisini hiç bozmadı. Bozulmayan bir diğer şeyse güzelliği. Gözleri güzel diye mi kaşları muhteşem görünüyor yoksa tam tersi mi çözemiyoruz. Herkes dik açılı kaşları olsun diye kaş boyalarıyla uğraşırken Natalie Portman’ın dümdüz ve upuzun bir çizgi halindeki kaşları onun yüzünün en karakteristik tarafı bizce. Bu yüzden de makyaj yapmadığı zamanlarda bile etkileyiciliğinden hiçbir şey kaybetmiyor. Hatta daha da ileri gidiyoruz, makyaj yapmadığında daha genç göründüğünü bile söylüyoruz. Güzelliğiniyse düzenli uykuyla ve mutlu aile hayatıyla koruduğunu ekliyoruz.

Jennifer Garner

Eski eşi ve üç çocuğunun babası Ben Affleck’in alkol sorunundan başarıyla kurtulmasında büyük rol oynayan ünlü Hollywood aktrisi Jennifer Garner iç güzelliği yüzüne yansıyan starlardan. Yaptığı iyilikler bununla da bitmiyor, düşük gelirli ailelerin çocukları da iyi eğitim alsın ve sağlıklı beslensin diye bir yardım derneğinde yıllardır gönüllü olarak çalışıyor. Haliyle güzel çıkmış mıyım, kaşımı mı kaldırtsam, dudağıma dolgu mu yaptırtsam diye düşünecek vakti olmuyor. Zaten gerek de yok, çünkü doğal halinde gizlemesi gereken bir kusur yok. Yavaş yavaş 50 yaşına yaklaştığı için hafifçe belirginleşmeye başlayan çizgiler dışında gözü rahatsız eden bir durum göremiyoruz. Makyaj yaptığı zamanlarda bile artık doğal tonları tercih ediyor ve çabasız bir şekilde resmen parıldıyor.

Drew Barrymore

Muzip ifadesinden yıllardır hiçbir şey eksilmeyen Drew Barrymore deli dolu tavırlarıyla hayranlarını ve bizleri güldürmeye devam ediyor. Bugünlerde kendi markasıyla ev dekorasyon ürünleri tasarlayan ve ürünlerini tek tek kendisi tanıtan Drew Barrymore cilt ve saç bakımına da oldukça önem veriyor. Sık sık yaşadığı akne problemini kil maskesiyle gideriyor, sokağa çıkarken de mutlaka bronzlaştırıcı etkiye sahip fondötenini sürüyor. Makyajsız hali 45 yaşında olduğunu bariz bir şekilde gösterse de o pek takmıyor, çünkü biliyor ki o gözlerin çevresine kalem çektiğinde, göz kapaklarına toprak tonlarında far sürdüğünde ve kırmızı bir rujla dudaklarında patlattığında yine alıştığımız Drew Barrymore olacak. Neden taksın ki canım?

Advertisement


Leave A Reply